Rističević 119. na maratonu u Riju

Srpski atletičar Anđelko Rističević uspeo je da završi najtežu atletsku disciplinu na Olimpijskim igrama u Riju. Bravo, Anđelko!

Srpski maratonac Anđelko Rističević uspeo je da završi maratonsku trku na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Reprezentativac Srbije je najtežu atletsku disciplinu završio u vremenu 2:30,17 sata i ukupno zauzeo 119. mesto.

On je prošao kroz cilj 21,33 minuta nakon pobednika.

Zlatnu medalju u maratonu osvojio je Kenijac Eluid Kipčoge koji je najtežu atletsku disicplinu pretrčao za 2:08,44 sati.

Srebrna medalja u Riju pripala je Fejisi Lilesi iz Etiopije (2:09,54), a bronzano odličje u SAD nosi Galen Rap sa novim ličnim rekordom - 2:10,05 časova.

Maratonsku trku u Riju započelo je 155 takmičara, a 14 atletičara nije uspelo da je završi.

TOK MARATONA

Srpski maratonac startovao je u najtežoj atletskoj disicplini u 9.30 časova po lokalnom vremenu.

* 10 KILOMETARA - Rističević je posle deset kilometara bio na 152. mestu od ukupno 155 trkača, koji su startovali. Posle istrčanih 10.000 metara imao vreme 34,32 minuta i za vodećim Girmajom Gebreselasijem iz Eritreje (31,08) zaostajao je 3,24 minuta.

* 21 KILOMETAR - Posle polovine istrčane trke Rističević je na začelju duge kolone, na 149. mestu. On je 21 kilometar prešao za 1:13,12 sati, odnosno 7,17 minuta sporije od lidera trke, Etiopljanina Lemija Berhanua (1:18:12). Iza Rističevića ima još dva trkača, dok su četvorica odustala.

U Riju je 25 stepeni Celzijusa i nema padavina, dok je na startu maratona bila nešto svežije nakon što je padala kiša.

* 30 KILOMETARA - Drži se Rističević. I dalje je u trci i napredovao je za osam mesta. Trenutno je na 141. poziciji. Prošao je 30. kilometar za 1:44, 52 časova. Vodeći je i dalje Etiopljanin Berhanu (1:33:15)

Pre Rističevića na martonskoj trci u Riju u ženskoj konkurenciji nastupala je i Olivera Jevtić, ali ona je zbog problema sa povredom odustala na polovini trke.