Zna se ko je stariji: Jelena u četvrtfinalu

Duel srpskih teniserki na turniru u Hong Kongu imao je očekivan epilog. "Ravan" prvi i dinamičan drugi set.

Jelena Janković savladala Aleksandru Krunić 6:4 6:3 Izvor: MN PRESS

Jelena Janković (31 godina, 37. na WTA listi) pobedila je osam godina mlađu Aleksandru Krunić (120) u meču drugog kola turnira u Hong Kongu - 6:4, 6:3.

Popularna "Džej Džej", koja je imenovana za sedmog nosioca, u četvrtfinalu će se sastati sa boljom iz meča Venus Vilijams (SAD) - Alize Korne (Francuska).

Prvi međusobni susret Jelene i Aleks, dubl partnerki u Fed kup reprezentaciji Srbije, kao i na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, trajao je nepunih sat i po.

Dva seta bila su potpuno različita - prvi sa samo po jednom brejk loptom na obe strane i drugi sa čak šest brejkova u devet gemova.

Krunić je u prvom setu propustila šansu za brejk pri rezultatu 3:3, a Jelena dominantnom igrom u devetom gemu prvi put povela (5:4) i onda na svoj servis lagano privela set kraju.

Na početku drugog dela meča je Janković dva puta sticala brejk prednosti, ali se Krunić brzo vraćala. Treći Jelenin brejk usledio je u sedmom gemu (4:3), a kada Aleksandra nije iskoristila dve šanse za ribrejk i izjednačenje, praktično je "potpisala predaju".

Jelena Janković je dobila četiri gema zaredom i stavila tačku na meč koji je mogao da zadovolji publiku.

Prvi favorit turnira je Nemica Angelik Kerber, a nagradni fond iznosi 250.000 evra.