Viktore, šta bi?

Srpski teniser posle vođstva u drugom kolu Kupa Kremlja, u drugom i trećem setu potpuno potonuo

Viktor Troicki eliminisan sa Kupa Kremlja Izvor: MN PRESS

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Moskvi. Srpski igrač poražen je u prvom meču na turniru od gotovo 100 mesta slabije plasiranog na ATP listi Danila Medvedeva u tri seta.

Rus, koji je iz kvalifikacija stigao u glavni žreb, izvojevao je pobedu posle sat i 50 minuta igre i preokreta - 3:6, 6:3, 6:1.

Troicki, 28. igrač na svetu i četvrti nosilac u Moskvi, ima za čim da žali. Vodio je na meču, ali je sredinom drugog seta dozvolio protivniku da u potpunosti preuzme inicijativu i preokrene rezultat.

Medvedev, koji je pre nastupa na Kupu Kremlja zauzimao 123. mesto na ATP listi, sa tri vezana gema stigao je vođstva od 5:2, nakon čega mu nije bilo teško da poravna rezultat u setovima – 1:1. U odlučujućem, trećem setu, potom je potpuno dominirao - Viktoru je prepustio samo početni gem u kojem je servirao, a potom je dobio narednih šest.

Medvedev će se za plasman u polufinale Kupa Kremlja boriti sa Stefanom Roberom iz Francuske, koji je eliminisao Lukaša Rosola (7:5, 6:1).

Kup Kremlja u Moskvi, na kojem nastupa i Dušan Lajović, igra se za nagradni fond od 717.250 dolara.