Derventa slavila u Vogošći, sad je do Borca m:tel!

Rukometaši Dervente su 11. kolu Premijer lige BiH savladali lidera šampionata Vogošću Poljine Hils i omogućili banjalučkom Borcu m:tel da u narednom kolu preuzme vrh tabele.

Derventa je domaćinu nanijela prvi ovosezonski poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Nakon prvih petnaest minuta igre u dvorani “Amel Bećković”, Derventa je imala prednost od od četiri gola razlike a rezultat je bio 8:3. Do kraja prvog poluvremena Dervenćani su održali prednost, te se na pauzu odlazi rezultatom 12:8.

U nastavku Derventa je nastavila svoju igru i povećala prednost, a rezultat je bio 19:13. Do kraja gosti nisu dozvolili ekipi iz sarajevskog predgrađa da dođe do svoje igre, pa je Vogošća uknjižila prvi poraz.

Konačni rezultat bio je 23:21.

Derventu su do pobjede predvodili Danijel Božić i Vukašin Zekić sa po pet golova, dok je kod Vogošće prvo ime bio Ivan Divković sa pogotkom više.

RK Vogošća: Hadžić, Šabanović, Džinović, Kadrić, Kreso 1, Bečić 2, Korjenić 1, Geko 5, Haseljić, Đapo, Karamehmedović, Divković 6, Smajlbegović 1, Jelačić 1, Dedajić 1, Tufekčić 3.

RK Derventa: Stojić, Zemunović 2, Sibinčić 3, Šijaković 4, Milinković, Lazić, Škrga, Stanković 1, Ivanović 1, Nožica, Starčević, Pejić, Božić 5, Zekić 5, Mijatović 2, Živanić.

RK Vogošća Poljine Hils - RK Derventa 21:23 (8:12)

Na tabeli Vogošćani su ostali na prvom mjestu, ali sada crveno-plavi iz Banjaluke imaju samo jedan bod zaostatka, a upravo u narednom kolu gostuju u sarajevskom predgrađu pa će u direktnom dvoboju odlučiti o liderskoj poziciji.