Nadal u seriji - Berdih, Raonić, Gofan!

Španski teniser najavio povratak u vrh, bez obzira što se radilo o egzibicionim mečevima.

Egzibicija, ali jaka.

Španski teniser Rafael Nadal odbranio je titulu na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, pošto je danas u finalu pobedio Belgijanca Davida Gofana u dva seta – 6:4, 7:6 (5).

Nadal je do trijumfa došao posle sat i 56 minuta. On je drugi set dobio tek posle taj-brejka u kom je trijumfovao 7:5.

Nešto ranije danas u borbi za treće mesto, prvi teniser sveta Britanac Endi Marej je rezultatom 6:3, 7:6 (6) pobedio Kanađanina Miloša Raonića.

Nadalu će, posle nekoliko meseci odsustva zbog povreda, svakako značiti ovaj trijumf jer je u tri dana zabeležio tri pobede protiv veoma ozbiljnih rivala – Tomaš Berdih 6:0, 6:4, Raonić 6:1, 3:6, 6:3 i potom Gofan, koji je i sam imao odličan turnir (pobede nad Žoom-Vilfredom Congom od 7:6, 6:4 i Marejem 7:6, 6:4).

Egzibicioni turnir u Abu Dabiju poslužio je najboljim teniserima kao priprema za novu sezonu na turu, koja počinje sutra na turnirima u Dohi, Čenaju i Brizbejnu.