Lešinari nosili Borac m:tel do pobjede FOTO, VIDEO

Rukometaši Borca m:tel ostvarili su prvi trijumf u 2017. godini. U "Boriku", u okviru 15. kola Premijer lige BiH, savladan je mostarski Zrinjski 27:23 (19:12), a crveno-plavi imali su veliku podršku sa tribina. Pogledajte...

Navijači Borca m:tel u Boriku Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Borca m:te slavili su u derbiju 15. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv mostarskog Zrinjskog 27:23 (19:12).

Utakmici u "Boriku" obilježili su navijači domaćih, popularni "Lešinari", koji su, kako su i najavili, "okupirali" tribine banjalučkog hrama sporta, nosili igrače tokom svih 60 minuta i tako pomogli svojim ljubimcima da ostvare prvi trijumf u nastavku sezone.

BORAC M:TEL - ZRINJSKI 27:23 (19:12)

Banjalučani su furiozno otvorili meč. Iako su gosti poveli 1:0, uslijedila je serija 5:0 rukometaša u crveno-plavim dresovima, koji u tim trenucima gostima nisu dozvolili više od šest minuta da zatresu njihovu mrežu.

Na dva meča koji su počeli u 19 časova, vodeća ekipa prvenstva Vogošća opravdala je ulogu favorita na svom terenu protiv Čelika i slavila ubjedljivo 42:30, dok je u derbiju začelja Sloga odnijela bodove iz Prijedora. Bilo je 27:26 u korist Dobojlija.

Do odmora je prednost izabranika Ratka Đurkovića konstantno rasla, u jednom trenutku iznosila i devet golova (18:9). Briljirao je mladi, 19-godišnji Miloš Nježić, strijelac čak sedam pogodaka u prvih 30 minuta meča.

Banjalučani su prvi dio igre riješili u svoju korist rezultatom 19:12, a zanimljivo da su na kompletnom meču u Maglaju, u prošlom kolu, postigli svega 18 golova.

Zaprijetili su gosti u nastavku. U par navrata uspjeli su da smanje zaostatak na pet golova, serijom 3:0 pet minuta prije kraja prišli na 25:21, ali ekspresno je uslijedila reakcija domaćih igrača. Srđan Mijatović vratio je sigurnu prednost timu Ratka Đurkovića.

Pokušali su Mostarci u posljednjih par minuta sa sedmoricom na terenu da ugroze vođstvo crveno-plavih. Iako je raspoložen bio čuvar mreže Marino Paradžik, nisu uspjeli da nadoknade zaostatak iz prvog poluvremena.

Borac m:tel revanširao se Zrinjskom za poraz u prvom dijelu sezone 24:25 i ostvario veoma bitnu pobjedu u borbi za plej-of. Na kraju, 27:23 (19:12), prva pobjeda Borca m:tel u 2017. godini.

I Borac m:tel imao je raspoloženog golmana. Milan Kosanović sakupio je 13 odbrana, Nježić se zaustavio na sedam pogodaka, dok je Mirko Majić postigao pet.

Podsjetimo, crveno-plavi eliminisani su iz Kupa Republike Srpske od Dervente, u prvom meču u 2017. godini, nakon čega su na otvaranju drugog dijela sezone u Premijer ligi BiH iznenađujuće poraženi u gostima od Maglaja.

RK Borac m:tel: Uz pomoć "Lešinara" do pobjede