Zrinjski preko Dervente do trećeg mjesta

Rukometaši Zrinjskog savladali su Derventu sa 28:22 (14:8) u direktnom dvoboju za poziciju koja vodi u plej-of rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukomet (PL BiH, 17. kolo): Zrinjski - Derventa 28:22 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

"Plemići" su u petak u dvorani "Pod Bijelim brijegom" osvojili sva tri boda protiv Dervenćana na otvaranju 17. kola šampionata BiH.

Bio je to 10. trijumf mostarskog tima, dok su izabranici Zorana Dokića uknjižili šesti poraz.

Mostarci su od starta diktirali ritam utakmice i brzo stekli prednost od dva gola (2:0 i 3:1), da bi potom Derventa uspjela da se konsoliduje, ali su domaći serijom od 5:0 stekli "plus pet" (8:3) u 15. minutu.

Do odlaska na odmor nošeni bodrenjem publike, rukometaši Zrinjskog su još povećali prednost na šest pogodaka (14:8).

U nastavku utakmice viđena je ista slika na terenu, igrači Zdravka Medića su nastavili sa odličnom igrom, pa je prednost u pojedinim trenucima iznosila i "+10", da bi na kraju gosti uspjeli da smanje na podnošljivijih "minus šest".

Filip Vistrop i Vedran Delić sa po pet postignutih golova predvodili su "plemiće" do novog trijumfa, dok je kod gostiju iz Dervente prvo ime utakmice u Mostaru bio Slaven Šijaković sa pogotkom više.

Zrinjski: Vistrop 5, Doko 1, perić 1, Orlović, Bošković 3, Delić 5, Mandarić 3, Šarac, Sarajlić 2, Vidačak, Paradžik, Babić 1, Martinović 3, Kozina, Džeba 1, Šoljić 3. Trener: Zdravko Medić.

Derventa: Stojić, Starčević, Škrga, Sibinčić 1, Lukić, Zemunović 4, Milinković, Šijaković 6, Marković 3, Lazić, Stanković, Ivanović, Nožica, Zekić 4, Božić 4. Trener: Zoran Dokić.