Derventa silna u Zenici!

Rukometaši Dervente protutnjali su kroz Zenicu u duelu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Zorana Dokića deklasirali su u subotu domaću ekipu Čelika rezultatom 27:44 (10:22).

Gosti su od početka meča u zeničkoj "Areni" nametnuli žestok tempo i čvrstu odbranu koja je rezultirala ubjedljivom prednošću od 12 golova (22:10) već nakon 30 minuta utakmice.

U nastavku su Dervenćani predvođeni Vukašinom Zekićem, strijelcem osam golova, u pojedinim momentima dodatno pojačali "gas" i utakmicu okončali sa "plus 17" (44:27).

Pored Zekića, odličnu partiju pružili su i Zvjezdan Sibinčić i Goran Zemunović sa sedam pogodaka, kao i Nemanja Ivanović i Slaven Šijaković sa golom manje.

Najbolji kod zeničkog tima bio je Mahir Burić sa sedam postignutih golova.

U ostalim mečevima ovog kola, Vogošća je upisala novu ubjedljivu pobjedu i to nad dobojskom Slogom (36:26), Zrinjski je u Mostaru takođe slavio protiv Krivaje iz Zavidovića (37:26) i nastavio trku za plasman u plej-of.

Četvrti trijumf ove sezone uknjižila je i posljednjeplasirana cazinska Krajina savladavši ekipu Prijedora - 31:25.