RUKOMET: "Studenti" bolji od Maglaja, Vogošća gazi

Rukometaši sarajevske Bosne savladali su ekipu Maglaja 30:23 u okviru 20. kola Premijer lige BiH. Vodeća Vogošća u gostima deklasirala Prijedor. Zrinjski poražen u Goraždu.

Rukomet Premijer liga BiH 20. kolo Bosna Maglaj 30:23 Izvor: MONDO

Sarajevska Bosna slavila je protiv Maglaja 30:23 u prvom meču 20. kola rukometne Premijer lige BiH.

Iako su Sarajlije povele na samom početku susreta 3:0, gosti su kontrolisali veći dio meča. Ipak, tri minute prije odlaska na odmor "studenti" poravnavaju, a do kraja prvog dijela uspijevaju preokrenuti rezultat u svoju korist 15:13.

U nastavku susreta domaći su lagano povećavali prednost, a do kraja susreta uspjeli su stvoriti "višak" od sedam golova i na kraju zasluženo slaviti 30:23.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Šarenac i Travančić sa po sedam pogodaka, dok je u redovima Maglajlija najbolji bio Abdurahmanović koji je postigao pet golova.

U narednom kolu Bosna gostuje u Mostaru kod Zrinjskog, a Maglaj dočekuje Slogu.

Danas su na programu i ostali mečevi 20. kola.

Vodeća Vogošća bez problema slavila je u Prijedoru, i to ubjedljivo. Domaćim rukometašima nije pomogla ni smjena trenera i dolazak Jovice Radakovića na klupu. Gosti su slavili 36:18 i sve bliže su osvajanju prvog mjesta uoči plej-ofa.

Malo iznenađenje napravili su igrači Goražda, koji su pred svojim navijačima porazili trećeplasirani Zrinjski 28:27, čime se zakomplikovala borba za posljednju poziciju kova vodi u doigravanje.