Nole 3:0 pa 3. kolo, Viktor nije kralj taj-brejka

Novak Đoković bez izgubljenog seta izborio plasman u treće kolo Rolan Garosa, dok je Viktor Troicki poražen posle tri puta 6:7

Novak Đoković ide u treće kolo grend slema u Parizu, ali ne i Viktor Troicki.

Novak Đoković nastavio je da igra dobro na Rolan Garosu. Branilac trofeja u Parizu upisao je i drugu pobedu, i to bez izgubljenog seta.

U drugom kolu eliminisao je Žoaoa Sousu iz Portugala rezultatom 6:1, 6:4, 6:3 i posle dva sata i sedam minuta igre izborio plasman u treću rundu, gde će mu protivnik biti Dijego Sebastijan Švarcman iz Argentine, 41. igrač sveta.

Đoković je i u drugom duelu ove godine u Parizu bio taj koji je u potpunosti držao konce igre u svojim rukama. Od starta je srpski as "objasnio" Sousi ko je ko na terenu, stigao do 5:0, pa se Portugalac u poslednjem času spasao "krompira".

U nastavku je Souza "pojačao" igru, pa je u razmeni brejkova, Đoković stigao do prednosti (4:2), koju je uspeo da održi i povede sa 2:0 u setovima.

Portugalac, svestan da nema šta da izgubi i u trećem setu je zapeo "iz petnih žila", to mu je donelo egal igru do polovine seta, i baš kada nije iskoristio priliku za brejk, Nole ga je "slomio". U narednom je "kaznio" tu njegovu grešku, a potom je stigao do 5:3, iako je Sousa imao šansu da mu uzvrati istom merom. Nakon toga napravio je još jedan brejk i izborio plasman u treće kolo.

Nole je imao možda i motiv više na meču protiv Souse, budući da je Portugalac u prvom kolu eliminisao Janka Tipsarevića.

Tamo ga čeka Švarcman, sa kojim se do sada sastajao jedanput u karijeri. Đokovićem je ubedljivo slavio na tom meču, na US Openu 2014. godine (6:1, 6:2, 6:4).

Viktor Troicki je poražen od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija rezultatom 3:0, i to posle tri odigrana taj-brejka - 7:3, 7:2, 8:6.

Srpski igrač igrao je sa dosta oscilacija, pa je uprkos tome što je Basilašvili trenutno 63. igrač sveta, odnosno 28 mesta lošije plasiran na ATP listi, Viktor bio taj koji je konstantno "jurio" rezultat.

Sva tri seta odlučena su u taj-brejku, a Gruzijac je u tim najvažnijim trenucima nekako uvek bio "hladnije" glave. Mini serijama prelamao je u svoju korist i tako posle maksimalnih 3:0 i 160 minuta igre izborio je plasman u treće kolo.

Tamo će igrati protiv pobednika duela Rafael Nadal (Španija) - Robin Hase (Holandija).

TOK MEČEVA

TREĆI SET

1:0 - Viktor dobija prvi gem na svoj servis, ali opet uz dosta muke. Spasao je dve brejk lopte

1:3 - Ipak, agilni Gruzijac u narednom gemu na Viktor servis iskoristio je četvrtu brejk loptu, a potom "overio" prednost

3:3 - Ne predaje se Viktor! Uzvraća istom merom i poravnava rezultat

6:6 - Neizvesnost je potrajala narednih šest gemova, pa opet o setu odlučuje taj-brejk

6:7 (6:8) - Malo drugačiji scenario, ali isti ishod. Basilašvili ovoga puta nije uspeo da napravi seriju poena i "odlepi" se, ali je u ključnim trenucima bio koncentrisaniji. On je propustio jednu meč loptu (6:5), ali je onda stekao novu priliku da završi meč u tri seta, koju je iskoristio.

2:2 - Sousa se drži dobro na početku seta. Svako osvaja svoje i nema brejka, iako se čini da se Portugalac rastrčao i da Novak nekako teže osvaja poene

3:3 - Ne popušta Sousa, ali ni Novak. Imao je srpski teniser prvu brejk šansu u trećem setu, u petom gemu, ali nije uspeo da je realizuje. Bio je i nervozan zbog toga. Nakon toga izjednačio je tako što je spasao brejk loptu u maratonskom gemu

4:3 - BREJK ĐOKOVIĆA! To je Novak! Taman kada je protivnik pomislio da ima bar tu psihološku prednost, ako ne već rezultatsku, Novak je krenuo u napad svim "oružjem" i ekspresno mu oduzeo servis

5:3 - Souza pokazuje da je "tvrd orah", dobrano je namučio Đokovića, koji je posle dve spasene brejk lopte uspeo da se "odlepi". Sada je samo na korak od pobede

6:3 - Novak završava "sa stilom" - brejkom posle dva sata i sedam minuta igre

DRUGI SET

0:1 - Basilašvili na krilima dobre igre lagano dobija prvi gem u drugom setu

3:4 - "Nikom ništa"... nema brejka

3:5 - Basilašvili je konstantno "pritiskao" Viktora na njegov servis, dok je svoje dobijao mnogo lakše, i to se isplatilo. Gruzijac prvi pravi brejk i stiže do prednosti, pa je Troicki pod dodatnim pritiskom jer rival sad servira za 2:0 u setovima

4:5 - BREJK! Kad je teško - Viktor! Spasao i set loptu...

5:5 - Viktor Posle mnogo muke i spasavanja još jedne set lopte uspeo da stigne do izjednačenja

6:6 - I drugi set rešava se po istom receptu - taj-brejkom

6:7 (2:7) - Troicki ga opet gubi... Gruzijac je posle 1:1 bio taj koji je "preokrenuo" sa četiri poena u nizu (5:1), a Viktor je uspeo samo na kratko da prekine tu seriju, ali ne i da napravi preokret. Basilašvili vodi 2:0 u setovima protiv Troickog

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

1:1 - "Uozbiljio" se Suosa. Dobio je odmah gem na svoj servis...

2:1 - BREJK! Nole nastavlja "teror"... Koristi treću priliku i pravi prvi brejk u drugom setu

3:2 - OPA! BREJK SOUSE! Isplatila se upornost Portugalca, ali Novak odmah vraća istom merom i vraća prednost

4:2 - Prepušta Novak prvi poen na svoj servis protivniku, a onda osvaja naredna četiri i potvrđuje brejk

6:4 - Lagano Novak privodi drugi set kraju.

PRVI SET

0:1 - BREJK NA STARTU! Viktor je počeo meč protiv Basilašvilija, ali ne najbolje. Odmah na startu je izgubio gem na svoj servis, i to sa "nulom", pa Gruzijac stiže do brejka!

0:2 - Basilašvili dobija i drugi gem u nizu, prvi na svoj servis, iako je Troicki imao prilike da mu uzvrati istom merom. Srpski teniser imao je dve brejk šanse, ali se Gruzijac iščupao iz nezgodne situacije i povećao vođstvo

3:2 - Viktor uspeva da drži priključak... Iako je prvi gem na svoj servis dobio teškom mukom, jer je rival imao tri brejk lopte

3:3 - VIKTOR VRAĆA BREJK! Bori se srpski igrač kao lav i to je rezultiralo trijumfom na gem rivala, tako da dovodi rezultat u "egal"

3:4 - RIBREJK! Troicki igra u talasima! Posle brejka, odmah gubi svoj servis i opet Gruzijcu omogućava da "pobegne"

5:5 - Viktor igra "toplo-hladno", pravi novi brejk, posle nešto slabijeg perioda i vraća rezultatsku neizvesnost...

6:6 - Pitanje osvajača prvog seta biće odlučeno u taj-brejku

6:7 (3:6) - Troicki gubi u setovima 1:0, jer je Basilašvili dobio taj-brejk. Prvi je Gruzijac stigao do mini brejka (4:2), srpski teniser je brzo uzvratio (3:4), ali je potom Gruzijac mini serijom od tri poena rešio prvi deo igre u svoju korist

Novak je izašao na teren "Suzan Lenglen" i počinje zagrevanje za meč sa Souzom

Pre starta meča navijačima na tribinama je zanimljiviji Novakov trener. nekoliko klinaca zamolilo je Amerikanca za selfi

2:0 - ODMAH BREJK! Novak je krenuo silovito i odmah je oduzeo rivalu servis. Deluje snažno, ali i veoma koncentrisano. Sunce u Parizu igračima zadaje probleme

3:0 - Novak odlično servira, ali igra na mreži nije baš na najvišem nivou. Đoković je napravio dve greške, od čega jednu početničku - smečovao je loptu u aut. Na sreću, to ga nije skupo koštalo , već je povećao vođstvo

4:0 - NOVI BREJK! Posle samo 15 minuta igre, branilac trofeja ima već visoku prednost. Odlično "čita" igru Portugalca...

5:1 - Sousa uspeva da osvoji jedan gem i da se spasi "krompira", ili "đevreka", kako neki vole da kažu, budući da je Novak propustio dve set lopte da pretvori u poen

6:1 - Portugalac je odložio na nekoliko minuta "ekzekuciju", budući da je Đoković brzo dobio gem na svoj servis i posle tačno pola sata igre vodi 1:0 u setovima