Đoković sa peharom ide na Vimbldon

Najbolji srpski teniser osvojio je trofej na turniru u Istbornu, pošto je u finalu poslije 77 minuta pobijedio Gaela Monfisa

Prvo, pa muško! Sa "vajld" kartom do pehara!

Novak Đoković je prvi put nastupao na turniru u Istbornu, i to zahvaljujući specijalnoj pozivnici organizatora, i odmah je stigao do trofeja.

ĐOKOVIĆ - MONFIS 2:0 (6:3, 6:4)!

Srpski teniser osvojio je drugi pehar u 2017, nakon što je na startu godine trijumfovao na turniru u Dohi.

Đoković i Monfis, četvrti i 16. igrač sveta, opravdali su uloge najvećih favorita, jer su u igrali u finalu turnira na kojem su bili postavljeni za prvog i drugog nosioca. Kuriozitet je i da su obojica dobili "vajld" karte

Đoković je tako napravio sjajnu uvertiru za Vimbldon, treći grend slem sezone, koji startuje u ponedjeljak u Londonu.

Četvrti teniser svijeta pobjedom u finalu Istborna stigao je do 14. pobjede u karijeri protiv Francuza Gaela Monfisa, u isto toliko mečeva, ali i prve na travnatoj podlozi.

Đokoviću je trofej u Istobrnu, na turniru iz serije ATP 250, ukupno 68. u karijeri, a četvrti na travi.

"Igrali smo 14 puta i ovo je 14. pobjeda za tebe", uz osmeh, ali "kiseli" poručio je Monfis Đokoviću. "Ipak, ovo je bila odlična sedmica i sa velikim samopouzdanjem putujem na Vimbldon", rekao je Francuz poslije poraza u finalu.

Novak Đoković bio je veoma srećan poslije pobjede i osvajanja trofeja, bez izgubljenog seta.

"Sjajna sedmica, čestitam Gaelu i njegovom timu bio je ovo težak meč danas. Hvala direktoru turnira za vajld kartu, i za održavavanje terena na sjajnom nivou, uprkos kiši koja je zadala mnogo problema. Bilo je ovo moje prvo učešće i jedino što nosim kao uspomenu su pozitivni utisci i nadam se da ćemo se viđati i u budućnosti", rekao je Đoković poslije ceremonije dodjela pehara.

"Uvijek je posebno osvajati titulu na travi, jer nema mnogo turnira na ovoj podlozi, i ovo je sjajan uvod za ono što me čeka sljedeće sedmice", dodao je četvrti teniser svijeta.

On je objasnio i zbog čega je pred početak Vimbldona odlučio da "pojača" svoj stručni tim Mariom Ančićem, bivšim hrvatskim teniserom.

"Prije svega Mario mi je dobar prijatelj. Bio je svjetski broj šest, pobijedio je Rodžera Federera kao tinejdžer, ali nije imao sreće sa povredama. Otišao je u finansijski biznis, ali sam ga vratio tenisu, i nadam se da ćemo zajedno sa Agasijem biti dobar tim", rekao je srpski igrač.

TOK MEČA

DRUGI SET

1:1 - Monfis je krenuo na "sve ili ništa". Odmah na početku drugog seta zadao je dosta problema Đokoviću. Stigao je do dvije brejk prilike, ali, na sreću srpskog asa, nije nijednu iskoristio. Nakon toga brzo je osvojio gem na svoj servis i poravnao rezultat

3:3 - Nikom ništa, i dalje je izjednačeno i nema brejka u drugom setu, iako je Novak, u međuvremenu spasao još jednu brejk priliku

5:4 - Đoković ima prednost, ali bez brejka, i poslije 38 minuta igre u drugom setu nalazi se na korak od pehara. Monfis je na servisu, ali i pod pritiskom...

6:4 - i to je bilo preveliko breme za Monfisa, koji je igrao prvo finale na travi u karijeri... Đoković koristi prvu meč priliku i poslije 77 minuta igre osvaja prvi trofej u istbornu, i to na debiju na tom turniru

PRVI SET

1:0 - BREJK ĐOKOVIĆA NA STARTU! Novak Đoković odlično je otvorio meč i odmah protivniku oduzeo servis. Igra srpski teniser strpljivo, veoma mirno, sa osnovne linije i uspio je poslije 0:30 da dobije četiri poena u nizu, od kojih je poslednji bila dupla greška Monfisa, i da odmah stigne do prednosti

3:1 - Održava Novak prednost, iako je Francuz sve razigraniji. Dobio je dva gema na svoj servis, a posljednji je riješio "na razliku"

5:3 - Đoković stiže na korak od osvajanja prvog seta, iako je cijeli posao mogao da završi i ranije. On je u sedmom gemu, na servis protivnika, imao čak tri brejk prilike, ali je Monfis uspio da se iščupa iz nezgodne situacije i da produži set.

6:3 - Novak Đoković sa dva brejka prednosti dobija prvi set protiv Monfisa poslije 34 minuta igre. Sve ono što je propustio u prethodnom gemu na servis Francuza Đoković je iskoristio u narednom. Dva sjajna riterna omogućila su mu da dođe do prednosti (40:15) i da odmah iskoristi prvu priliku da povede 1:0 u setovima.