Federer sa peharom stiže na Aus Open

Švajcarac sa Belindom Benčić osvojio Hopman kup u Pertu i ponovio uspeh iz 2001. godine

Rodžer Federer i Belinda Benčić osvojili su titulu na Hopman kupu u Pertu.

Švajcarska je tako trijumfovala u 30. izdanju Hopman kupa, kojim se tradicionalno otvara nova teniska sezona.

Federer je napravio pravi podvig, jer je osim osvajanja pehara na startu 2018. uspeo da ponovi uspeh od pre 17 godina, kada je trijufovao u tandemu sa Martinom Hingis na Hopman kupu.

Na turniru u Pertu učestvovalo je osam nacija - Švajcarska (Belinda Benčić/Rodžer Federer), Nemačka (Angelik Kerber/Aleksander Zverev), SAD (Koko Vandevej/Džek Sok), Belgija (Eliz Mertens/David Gofan), Rusija (Anastasija Pavljučenkova/Karen Kačanov), Japan (Naomi Osaka/Tuiči Sugita), Kanada (Eženi Bušar/Vasek Pospišil) i Australija (Darija Gavrilova/Tanasi Kokinakis), u finalu su se sastali Švajcarska i Nemačka.

Švajcarski tandem trijumfovao je rezultatom 2:1.

Najzanimljiviji duel odigrali su Federer i Aleksandar Zverev, koji je drugi teniser sveta dobio rezultatom 6:7 (4:7), 6:0, 6:2.

Fed

U meču, u kojem je bilo mesta i za egzibiciju, najbolji švajcarski teniser svih vremena odneo je pobedu posle preokreta i sat i 50 minuta igre.

Mladi Zverev drugi set je izgubio ubedljivo, u kojem je pokazao i veliku nervozu.

Zverev

U duelu dama Angelik Kerber je bila bolja od Belinde Benčić (6:4, 6:1), dok su Švajcarci potom trijumfovali u miksu i osvojili ključni poen - 4:3 (5:3), 4:2.

Federera posle Hopman kupa očekuje nastup na Australijan Openu, koji startuje 15. januara, na kojem brani prošle godine osvojenu titulu.