Drama u "Kampusu", Borac slavi protiv Izviđača!

Prvi meč finala plej-ofa rukometne Premijer lige BiH pripao je Banjalučanima, koji su u sjajnom meču, punom preokreta i uzbuđenja, savladali aktulenog šampiona 25:23 (11:12) i poveli 1-0 u finalnoj seriji. Revanš u Ljubuškom 8. juna.

Borac m:tel Izviđač Ljubuški 25:23 finale plej-ofa Premijer lige BiH 2019 prva utakmica Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Kakva utakmica u banjalučkom "Kampusu"!

Borac m:tel i Izviđač pokazali su zašto su dvije najbolje ekipe u Bosni i Hercegovini, a nakon prvog meča finalne serije, Banjalučani su poveli 1-0 i psihološki pritisak prebacili na rivala, koji će biti domaćin u revanšu 8. juna, te u eventualnoj "majstorici" četiri dana kasnije.

Iako su imali gol zaostatka nakon prvih 30 minuta, izabranici Mirka Mikića još jednom su pokazali karakter, sjajnu mentalnu, ali i fizičku snagu i u nastavku stigli i prestigli prednost rivala, za konačnih 25:23 (11:12).

BORAC M:TEL - IZVIĐAČ 25:23 (11:12)

Uzbuđenja, kao i uvijek kada igraju Banjalučani i Ljubušaci nije nedostajalo.

Tokom svih 60 minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali je drugih 30 minuta domaćin odigrao znatno bolje, stekao prednost i sačuvao je do kraja.

Imali su gosti u posljednjim trenucima meča, pri rezultatu 24:23, napad za izjednačenje, ali je sjajni Daničić presjekao pas rukometaša Izviđača i sa svoje polovine potvrdio pobjedu "crveno-plavih".

Velikom trijumfu Banjalučana doprinio je fenomenalni čuvar mreže Bojan Ljubišić, koji je zabilježio 10 odbrana, od čega tri sedmerca. Golgeterski najviše raspoloženi bili su Srđan Mijatović i Dejan Unčanin sa po šest golova, dok je Goran Daničić postigao gol manje.

Identičan broj odbrana imao je i golman Izviđača Josip Kvesić, dok su Domagoj Alilović i Milan Vukšić postigli po pet golova.

BORAC M:TEL: Unčanin, Đurđević, Daničić, Mijatović, Ljubišić, Subotić, Nježić, Savić, Lukić, Miljković, Knežević, Rađenović, Ćelić, Buljina, Dragičević, Dakić. Trener: Mirko Mikić.

IZVIĐAČ: Vukšić, Mišetić, Alilović, Kos, Ivanović, Primorac, Džono, Tonić, Delić, Maretić, Miličević, Kvesić, Mataga, Lovrić, Čutura, Mandić. Trener: Mario Bjeliš.

U nastavku teksta pročitajte TOK UTAKMICE:

60 - DANIČIĆ JE PRESJEKAO NAPAD IZVIĐAČA I POGODIO SA SVOJE POLOVINE - 25:23! POBJEDA BORCA M:TEL!

60 - Dakić nije uspio da pogodi, devet sekundi do kraja, svi su na nogama.

60 - Još 30 sekundi do kraja, domaći imaju gol prednosti i napad.

59 - Dakić, 24:22! Provukao je loptu kroz "šumu" igrača. Ipak, pogađa i Delić na drugoj strani, 24:23.

- Podsjetimo, u slučaju da meč bude završen neriješenim rezultatom nakon 60 minuta, igraće se produžeci dva puta po pet minuta, a ako ni tada ne bude pobjednika, uslijediće sedmerci.

59 - Sedmerac za goste u gol pretvara Vukšić, 23:22. Tajm-aut za Borac m:tel.

59 - Sada su koraci svirani Mijatoviću, dva minuta do kraja.

58 - Gol Mijatovića, 23:20, odmah na drugoj strani pogodak i Alilovića, uz isključenje Savića.

57 - Greška Vukšića u koracima, napad za domaće.

56 - Mijatović je fauliran, sedmerac za Borac m:tel. Unčanin je pogodio četiri puta, pa je Kvesić odbranio peti sedmerac. Sada - desni bek Banjalučana je precizan, 22:20.

56 - Finiš susreta, drama nas očekuje u "Kampusu". Navikli su nas na uzbudljive mečeve Borac m:tel i Izviđač!

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

55 - Još jedna odlična intervencija Mijatovića, ovaj put u odbrani - "ukrao" je loptu rivalu, ali Dakić ne uspijeva da pogodi. Na drugoj strani precizan je Milićević, ponovo samo gol prednosti za domaće.

54 - Mijatović prekida mini-seriju gostiju, lopta je završila iza leđa Kvesića, 21:19.

52 - Prije samo dva minuta Borac m:tel bio je u prilici da povede četiri razlika, a sada je samo jedan. Ponovo je pogodio Džono, 20:19. Mikić traži minut predaha.

51 - Sjajan pogodak Džone, Ljubišić je bio nemoćan.

50 - Nesporazum gostiju i izgubljena lopta, napad za Borac m:tel. Završava ga Daničić, koji je iznudio sedmerac. Rađenović je ponovo izvođač - promašio je cijeli gol. Još 10 minuta do kraja.

49 - Mijatović, 20:17, Banjalučani su kompletni.

48 - Prekršaj sada i Alilovića pred golom Borca m:tel, koji će ponovo imati napad za "plus tri".

47 - Delić je siguran sa krilla, njegov treći gol, sada je 19:17. U igru prvi put ulazi Buljina, Borac m:tel bez golmana. Ipak, prekršaj Daničića u fazi napada.

46 - Rađenovič pogađa za 19:16, prvi gol sa krilne pozicije.

45 - Alilović je smanjio na 18:16, još 15 minuta do kraja meča.

45 - Ćelić pogađa za 18:15, prvi put tri gola prednosti za Borac m:tel. Samo tri pogotka Izviđača za 15 minuta u drugom poluvremenu, domaći su postigli sedam.

44 - Deseta odbrana Ljubišića!

42 - Dakić, 17:15!

42 - Primorac je promašio cijeli gol, a već u narednom napadu, pred svojim golom, zaradio je isključenje.

39 - Mijatović je iznudio sedmerac, šesti za Banjalučane, a prvi u nastavku meča. Ovaj put Rađenović šutira - i pogađa, 16:15!

38 - Delić vraća "egal", 15:15.

38 - Poslije dužeg vremena, Borac m:tel ponovo vodi (15:14). Još jednom je mrežu gostiju zatresao Daničić.

36 - Na isteku 36. minuta Daničić donosi izjednačenje Borcu m:tel, u trenutku kada je prijetio pasivan napad. Na drugoj strani Ljubišić upisuje devetu odbranu.

36 - Miruju mreže već neko vrijeme, Borac m:tel imao je igrača manje, ali je uspio da se odbrani, čak i postigne gol.

33 - Imao je Izviđač dva gola prednosti, ali Daničić pogađa za 13:14.

32 - Ekspresno uzvraća Ivanović, gosti ponovo vode, ali isti igrač na drugoj strani zaradio je isključenje.

31 - Unčanin na početku nastavka vraća stvari na početak, 12:12.

31 - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela, Izviđač vodi 12:11.

30 - Brani Kvesić šut Daničića u posljednjoj sekundi prvog poluvremena.

29 - Prekršaj nad Nježićem, ponovo će Unčanin na liniju sedam metara.

Prvi put je promašio, tačnije, Kvesić je odbranio ovaj put loš šut najiskusnijeg igrača Borca m:tel.

28 - Sedmerac za Izviđač, Vukšić je konačno uspio da savlada Ljubišića, 11:12.

28 - Osma odbrana Ljubišića, Unčanin na drugoj strani postiže peti gol, za izjednačenje 11:11.

27 - Majstorija Mijatovića, Borac m:tel ima samo gol zaostatka. Sada je isključen i Miličević, Izviđač sa četvoricom u polju.

26 - Daničić postiže svoj prvi gol večeras, na semaforu je 9:11.

25 - Mišetić Ljubušacima vraća "plus tri". Ivanović je sada zaradio isključenje, domaći ponovo imaju igrača više.

24 - Raste prednost Izviđača, sada je 7:10. Vukšić je ponovo pogodio, prvi put za prednost od tri gola. Uzvraća Mijatović, postiže osmi gol za Borac m:tel.

23 - Džono je precizan, 9:7 za "skaute".

22 - Ponovo Vukšić, za 8:6 gostiju. Na drugoj strani, sedmerac za Borac m:tel. Četvrti za domaće, koliko ih imaju i gosti. Unčanin je precizan i postiže četvrti gol sa penala.

21 - 6:7, Dakić.

20 - Unčanin je izgubio loptu, a Vukšić u brzom kontranapadu vraća Izviđaču "plus dva", u situaciji sa igračem manje.

19 - Mijatović pogađa za 5:6, isključen je i Miličević. Prvi put će Borac m:tel imati igrača više.

18 - Prvi gol Čuture, Izviđač prelazi u vođstvo, a nedugo zatim pogađa i Alilović. Serija Ljubušaka 4:0, Mirko Mikić prinuđen da zatraži kratki odmor.

17 - Tvrda utakmica, malo golova. Ljubišić je upisao šestu odbranu, ali Rađenović u brzom napadu ne uspijeva da pogodi cilj.

16 - Četvrti sedmerac za Izviđač, ali Ljubišić je nesavladiv, treći put brani udarac sa sedam metara. Ipak, Maretić u nastavku akcije pogađa za 4:4.

15 - Sredina prvog poluvremena, Alilović je smanjio na 4:3.

14 - Još jedan sedmerac, sada za "crveno-plave". Unčanin je ponovo neumoljiv, njegov treći gol za 4:2, prvo vođstvo od dva gola na utakmici. Trener Izviđača Mario Bjeliš traži tajm-aut.

14 - Uspješnom intervencijom uzvraća Kvesić, svojom četvrtom, a na drugoj strani isključen je Daničić, novi sedmerac za goste. Sjajni Ljubišić ponovo brani! Četvrta odbrana, od čega dva sedmerca!

13 - Treća odbrana za Ljubišića, Borac m:tel je kompletan.

12 - Kvesić trećom odbranom zaustavlja Mijatovića. Ostaje 3:2.

11 - Prvo isključenje za "crveno-plave", Miljković mora na klupu. Biće sedmerac za Izviđač, fauliran je Delić. Brani Ljubišić!

10 - Nova izgubljena lopta "skauta", Banjalučani to ovaj put kažnjavaju i preko Unčanina, sa "penala" dolaze do vođstva 3:2. Mijatović je prethodno fauliran.

8 - Griješi Džono i pruža priliku domaćinu da prvi put povede na meču, što ne uspijeva da učini  Šut Mijatovića brani Kvesić.

7 - Sada sedmerac i na drugoj strani, Unčanin pogađa za 2:2.

6 - Ponovo vode gosti, sada je 1:2, Delić je precizan sa sedam metara.

5 - Izjednačenje u petom minutu, ovaj put Ćelić je uspio da savlada golmana gostiju.

4 - Mnogo grešaka na obje strane, ulazimo u četvrti minut, gledaoci su za sada vidjeli samo jedan pogodak, i to u mreži Bojana Ljubišića.

2 - Nije uspio Ćelić u brzom kontranapadu da postigne gol, a na drugoj strani siguran je Alilović. Izviđač vodi 1:0.

1 - Počela je utakmica u Banjaluci, prvi napad imaju gosti.

- Meč sude braća Amar i Dino Konjičanin iz Visokog.

Poznati su i sastavi za večerašnji dvoboj:

NAJAVA UTAKMICE:

Dvije najbolje bh. ekipe u posljednjih sedam godina, Borac m:tel i Izviđač, ukrstiće koplja u finalu plej-ofa za rukometnog šampiona BiH, a prvi meč biće odigran večeras od 19 časova u Banjaluci, tačnije u dvorani u "Kampusu".

Anketa

Ko će osvojiti titulu šampiona BiH u rukometu?

• Borac m:tel

67.32% (103)

• Izviđač

32.68% (50)

Rezultati

U prethodnih šest sezona, Banjalučani su četiri puta osvajali pehar namijenjen najboljoj ekipi, dok su "skauti" to učinili dva puta. To znači da će sedmu godinu zaredom tituča bh. šampiona završiti ili u Banjaluci ili u Ljubuškom.

Ove dvije ekipe već su se tokom sezone susrele dva puta, ali u okviru Kupa BiH. Banjalučani su u dvomeču finala bili uspješniji (23:22, 21:21), te osvojili prvi ovosezonski trofej.

Da li će i drugi, ili će rukometaši Izviđača uspjeti da odbrane titulu osvojenu prošle godine, znaćemo nakon što jedna od ove dvije ekipe ostvari dva trijumfa.

Prilika za prvu pobjedu je večeras, dok će revanš i eventualna treća utakmica biti igrani u Ljubuškom 8. i 12. juna.