Nakon titule u Vašingtonu, Kirjos odmah nisko pao

Australijanac nakon trofeja u glavnom gradu SAD pretrpio poraz u prvom meču na mastersu u Kanadi. Ponovo pravio "cirkus".

Nik Kirjos je poslije sjajnih rezultata ostvarenih na turniru u Vašingtonu, odmah podbacio na mastersu u Kanadi.

Nakon što se okitio titulom na turniru ATP serije 500 u glavnom gradu SAD, očekivalo se da bi i u Montrealu mogao da ponovi dobar rezultat, ali je on pretrpio poraz već u prvom meču.

Izgubio je glatko od Kajla Edmunda u dva seta - 6:3, 6:4 i to poslije 70 minuta igre.

Kirjos je, u svom stilu, osim protiv Britanca "igrao" i protiv sudije na tom duelu, jer je sa njim vodio više puta konverzaciju. Bio je mnogo više fokusiran na to da "izboksuje" bijeli peškir umjesto šarenog turnirskog(?!), a na ruku mu nije išao ni prekid od gotovo sat i po vremena u drugom setu zbog kiše.

Podatak koji najbolje govori koliko Kirjos nije bio u meču je taj da nije uspio da dođe ni do jedne brejk prilike. Tu rasijanost Britanac je sjajno iskoristio i slavio prvi put protiv Australijanca u karijeri, nakon tri vezana poraza.

Ipak, Kirjos nije propustio priliku da zabavi i sebe i publiku, a najslađe se zabavio kada je njegov rival "nasjeo" na fintu servisa ispod ruke.

Doduše, Edmund je uprkos "moši" pokazao svoje kvalitete i dobar tenis.

Kirjos je poslije slabe partije propustio da se drugi put u samo nekoliko dana ponovo sretne sa Danilom Medvedevim, osmim nosiocem u Montrealu, kojeg je savladao u finalu turnira u Vašingtonu.

Edmund, koji je 33. igrač, protiv Medvedeva, osmog sa ATP liste, ima stopostotan učinak do sada - dvije pobede iz dva meča, i u drugom kolu u Kanadi pokušaće da nastavi tim putem.

Masters u Kanadi igra se za nagradni fond od 5,7 miliona dolara.