Vardar rutinski, "plus 20" protiv Leotara

Aktuelni šampion Evrope zabilježio i drugu pobjedu na turniru u Trebinju.

Nakon trijumfa protiv banjalučkog Borca 34:30, rukometaši Vardara, aktuelni šampioni Evrope, na međunarodnom turniru u Trebinju porazili su i domaći Leotar, više nego ubjedljivo 38:30.

Već u prvom poluvremenu tim iz Skoplja pokazao je da je daleko kvalitetniji rival, prvih 30 minuta okončao s prednošću 17:8, da bi u nastavku meča najbolja evropska ekipa odigrala još bolje i na kraju stigla do "plus 20", 38:18.

Ponovo je, kao i u duelu sa Banjalučanima, najefikasniji bio Timur Dibirov, koji je postigao osam golova, pa je reprezentativac Rusije trenutno prvi strijelac turnira sa 17 pogodaka (devet dao Borcu m:tel).

Čupić je postigao pet golova, Gorpišin i Atman po četiri, koliko je dao i Draganić, najbolji u redovima Trebinjiaca.

U drugoj jučerašnjoj utakmici šabačka Metaloplastika savladala je Izolu iz Slovenije 34:30, dok su danas na rasporedu tri preostala meča, nakon kojih će biti poznato ko će u nedjelju igrati finale od 17 časova, a koje ekipe će se boriti za plasman.