Benčić i Barti u polufinalu završnog turnira teniserki

Autor mondo.ba/Fena

U direktnom duelu za plasman u polufinale, Benčić je dobila prvi set rezultatom 7-5. Švajcarkinja je povela 1-0 u drugom setu, a onda je zbog viroze Bertens odlučila da preda meč.

Švajcarska teniserka Belinda Benčić plasirala se u polufinale završnog WTA turnira u kineskom Šenženunu, nakon što joj je posljednji meč "crvene grupe" predala Holanđanka Kiki Bertens.

U prvom susretu 3. kola te grupe, ranije danas predstavnica Australije Ešli Barti bila je bolja od Čehinje Petre Kvitove 6-4 i 6-2 po setovima, pa su nastup u polufinalu izborile Benčić i Barti s omjerom pobjeda i poraza 2-1.

U "ljubičastoj grupi" Ukrajinka Elina Svitolina s dvije pobjede u prva dva nastupa već je osigurala prolaz u polufinale, dok će posljednja polufinalistkinja biti pobjednica dvoboja Rumunke Simone Halep i Čehinje Karoline Pliškove, koji je na rasporedu u petak.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.