DK finale (uživo): Krajinović "slomio" Congu, Srbija vodi protiv Francuske

Srbija je dobila prvi meč protiv selekcije Francuske na završnom turniru Dejvis kupa u Madridu

Filip Krajinović napravio je važan korak za Srbiju ka četvrtfinalu finalnog turnira Dejvis kupa u Madridu.

On je u prvom meču savladao Žoa Vilfreda Congu rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6 (7:5) i doneo vođstvo Srbiji protiv Francuske 1:0.

Krajinović - Conga 7:5, 7:6
Izvor: Youtube/Tennis Challenge

Srbija i Francuska u direktnom duelu odlučuju o prvom mestu grupe A i četvrtfinalisti u Madridu.

U drugom singlu dana sastaće se Novak Đoković i Benoa Per, a potom su u dublu najavljeni Janko Tipsraević i Viktor Troicki, koji su dan ranije dobili meč protiv Japana. Njihovi rivali trebalo bi da budu odlični Pjer-Ig Erber i Nikola Mau, koji su u nedelju osvoji titulu na završnom mastersu sezone u Londonu.

Francuska je slavila protiv Japana 2:1, dok je Srbija dobila istu selekciju maksimalnim rezultatom 3:0.

Srbija sada ima skor 4-0 i set količnih 8-0, dok je Francuska ostvarila dve pobede i dva poraza (set količnik 4-5).

Prvoplasirani tim iz grupe A u četvrtfinalu će se sastati sa jednim od dve najbolje drugoplasirane ekipe, i taj meč igraće se u petak.

TOK MEČA

Krajinović protiv Conge vodi rezultatom 7:5.

Srpski igrač uspeo je iz drugog pokušaja da slomi Congu.

U sedmom gemu imao je tri brejk prilike da dođe do prednosti, ali ih je propustio. Ipak to ga nije omelo, pa je u 11. gemu iskoristio novu šansu. Doduše opet je prokockao tri brejk lopte (40:0), ali je uspeo da realizuje četvrtu i povede 6:5. Nakon toga ubedljivo je dobio gem na svoj servis i posle 41 minuta stigao je do vođstva od 1:0 u setovima.

U nastavku je opet viđena žestoka borba. Filip nije iskoristio tri brejk šanse u prvom gemu, Conga jednu u četvrtom, pa je set odlučen u taj-brejku.

Krajinović je prvi stekao osetniju prenost (5:3), napravivši mini brejk, ali se Conga nije predavao, pa je uzvratio istom merom i uspeo da se "iščupa" - 5:5. Ipak, Krajinović je nakon toga stekao meč loptu na svoj servis, a zatim posle 108 minuta igre dobio je i meč.