Poraz "delfina" u prvom meču u Kaliforniji

Tim Dejana Savića protiv SAD nastupao bez petorice igrača i upisao minimalan poraz - 12:13

Srbija poražena od 12:13 vaterpolo prijateljska utakmica Izvor: MN PRESS

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije SAD 13:12 (3:4, 4:2, 3:2, 3:4) u prijateljskoj utakmici odigranoj u San Dijegu.

To je bio prvi od tri zvanična meča, koji će izabranici Dejana Savića odigrati sa selekcijom domaćina na mini turneji po Kaliforniji.

Srbija je u San Dijegu nastupala bez Duška Pijetlovića, Dušana Mandića, Nikole Jakšića i Stefana i Branislava Mitrovića koje je selektor odlučio da odmori.

"Delfini" su posle rezultstakog zaostatka na startu (0:2), došli do svoje igre i dobiji prvu četvrtinu , a onda je u naredne dve domaćin bio uspešniji, dva puta imao i dva gola prednosti. Srbija je u trećem delu preko Filipovića izjednačila na 8:8 ali su do kraja četvrtine domaćini postigli dva gola što se ispostavilo kao nedostižna razlika. U poslednjem delu se igralo gol za gol, Srbija je četiri puta smanjila razliku na pogodak, ali nije uspela da napravi preokret.

Ekipu SAD, koju predvodi Dejan Udovičić, predvodili su četvorostruki strelac Ben Halok, dok je tri pogotka dao Aleks Boven.

Za Srbiju po tri puta u strelce su se upisali Filip Filipović, Strahinja Rašović i Milan Aleksić.

Naredni meč selekcije Srbije i SAD odigraće u subotu.