Loš dan: Troicki vodio i predao, samo još Milojević u trci za glavni žreb

Viktora u kvalifikacijama za Australijan Open zaustavila povreda, Krstina Gombos u finalnoj rundi, a Olgu Danilović Ruskinja Gračeva.

Tri dana pre početka Australijan Opena, Srbija ima šansu da od brojnih tenisera koji su pokušali samo još jednog vidi u glavnom žrebu prestižnog turnira u Melburnu.

Samo je Nikola Milojević "ostao u igri", pošto je slavio u drugom kolu kvalifikacija.

Slavio je nad Amerikancem Ernestom Eskobedom, 223. igračem sa ATP liste, rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:4). U finalnoj rundi kvalifikacija boriće se sa Kventinom Halisom iz Francuske.

Viktor Troicki sjajno je počeo meč protiv Amerikanca Kristofera Jubanksa i dobio je prvi set rezultatom 6:4, ali je onda nakon trećeg gema u nastavku (1:2) odustao od dalje borbe. Požalio se na povredu lista zbog čega više nije bio u stanju da igra.

I Peđa Krstin završio je učešće u kvalifikacijama bez uspeha. U poslednjoj rundi bolji od njega bio je 10. nosilac, Slovak Norbert Gombos - 6:3, 6:3.

Bez plasmana u glavni žreb ovogodišnjeg Australijan Opena ostala je i Olga Danilović. Ona je u drugom kolu kvalifikacija pretrpela poraz od Varvare Gračeve iz Rusije u tri seta i gotovo dva sata borbe - 6:2, 4:6, 6:1.