Čilić na 25 GS pobjeda nakon pet setova, prvoplasirani ima četiri više!

Ispred Čilića su samo četiri igrača, a na vrhu je Pit Sampras

Hrvatski teniser Marin Čilić izborio je nastup u trećem kolu Otvorenog prvenstva Australije trijumfom nad francuskim predstavnikom Benoa Perom nakon pet setova i zakazao okršaj sa Špancem Robertom Bautista Agutom (petak u ranim jutarnjim časovima po našem vremenu).

Čiliću je bilo potrebno tri časa i 37 minuta da eliminiše Francuza sa Australijan opena. Hrvatu je pripao prvi set (6:2) uz čak tri brejka, ali je Per uspio da se vrati u meč riješivši nakon drame drugi set u svoju korist (8:6 u taj-brejku), a potom i povede rezultatom 2:1 u setovima (6:3 u trećem).

Marin je uzvratio u četvrtom setu (6:1), a u petom je odluka pala tek nakon ''ekstra taj-brejka'', koji se igrao do deset i koji je hrvatskom igraču pripao rezultatom 10:3.

Osim po drami, ovaj meč ostaće upamćen i po jednom interesantnom statisičkom podatku.

Naime, Marinu je ovo jubilarna, 25. pobjeda na grend slem turnirima poslije pet setova, a ispred njega su, po ovom statističkom parametru, samo četiri igrača!

Prednjači Pit Sampras, koji je u svoju korist riješio 29 takvih mečeva, Rodžer Federer ima jedan manje, treći je Novak Đoković sa 27, dok je Lejton Hjuit slavio poslije u 26 mečeva koji su ušli u peti set.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.