Mejdan više nije neosvojiva tvrđava - Borac pokorio Tuzlu!

Rukometaši Borca savladali tuzlansku Slobodu na otvaranju proljećnog dijela sezone.

Rukomet PLBIH - Sloboda - Borac 27-29 Izvor: FENA/Miroslav Petrović

Banjalučki Borac odlično je otvorio proljećni dio sezone i upisao pobjedu 29:27 na gostovanju protiv Slobode.

Nadali su se Tuzlaci da njihova dvorana Mejdan može da ostane neosvojiva, ali crveno-plavi su dobrom igrom, posebno u drugom poluvremenu stigli do važnog trijumfa u borbi za šampionsku titulu.

Prvih 30 minuta proteklo je u “egalu” i završeno ipak prednošću 13:12 za Borac, koji je u nastavku prelomio meč.

Serijom 7:2 u prvih 10 minuta drugog poluvremena rukometaši Borca su odmakli na 20:14, da bi Sloboda tek pet minuta prije kraja smanjila na dva razlike - 26:24.

Banjalučani ipak nisu dozvolili preokret i priveli su utakmicu kraju za konačnih 29:27.

Najzaslužniji za trijumf crveno-plavih bio je Vukašin Rakocija sa sedam postignutih golova.