LE: Željezničaru dobra i "nula" u Skoplju

Željezničar remizirao bez golova na gostovanju Metalurgu u Skoplju u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope. Široki vodio u Češkoj protiv Mlade Boleslav, ali je na kraju poražen 2:1.

LE: Željezničaru dobra i "nula" u Skoplju Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

“Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu”, skandiralo je tristotinjak navijača Željezničara u Skoplju, ali nisu vidjeli pobjedu svojih ljubimaca.

Nisu vidjeli ni poraz, prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope završen je bez pobjednika i golova i “plavi” će pitanje pobjednika rješavati za pet dana na uslovno rečeno svom terenu.

Ipak, Željezničar je izbjegao poraz i na Koševu će igrati pred svojim navijačima, dok će Metalurg pokušati da postigne pogodak kojim bi stekao veliku prednost.

Sudeći prema prikazanom večeras, biće teško Makedoncima, koji su u Skoplju bili u podređenom položaju.

Fudbaleri Željezničara imali su posjed lopte, inicijativu i nekoliko prilika, ali nisu ih uspjeli krunisati pogotkom.

Ni domaćin nije bio ubjedljiv, pa je meč završen bez onih pravih stopostotnih prilika i bez golova.

Revanš utakmica je na rasporedu u utorak na stadionu Koševo.

ŠIROKI POVEO PA IZGUBIO

Širokobriježani su odigrali solidan meč u Češkoj protiv ekipe Mlada Boleslav, ali su na kraju upisali poraz od 2:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vicešampion BiH bio je na pragu izennađenja pošto je u 51. minutu poveo golom Zakarića, ali su Česi uspjeli da sredinom drugog poluvremena u samo osam minuta stignu to potpunog preokreta.

U prvih 45 minuta viđeno je tek nekoliko poluprilika sa obje strane da bi se u nastavku ušlo mnogo odlučnije na obje strane.

Samo dva minuta po povratku sa odmora Brazilac Vagner bio je u prilici «jedan na jedan» ali golman Mlade Boleslav izlazi kao pobjednik.

Tri minute kasnije revanširao mu se Duriš kada je njegov pokušaj u stopostotnoj prilici otišao u nepovrat.

Ipak u 51. minutu Široki Brijeg odigrao je lijepu akciju, Vagner je uposlio Zakarića a ovaj šalje loptu u mrežu za vođstvo 1:0.

Radost fudbalera Širokog i tridesetak navijača koji su doputovali u Češku da bodre svoj tim trajala je do 68. minute kada Skalak šutira iz slobodnog udarca, a lopta je zakačila jednog igrača Širkog i prevarila Soldu – 1:1.

Samo osam minuta kasnije domaći fudbaleri napravili su potpuni preokret, a strelac je bio Duriš.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa će Širokobriježani u revanšu za sedam dana na Pecari morati da nadoknade minus od jednog gola, ali nadu u prolaz dalje daje gol postignut u gostima.