EP (U-18): Novi neuspjeh juniora BiH

Košarkaši Bosne i Hercegovine na Evropskom prvenstvu do 18 godina doživjeli drugi poraz u nizu. Reprezentacija Crne Gore slavila 73:64.

EP (U-18): Novi neuspjeh juniora BiH Izvor: mondo.ba

Izvor: mondo.ba

Nakon poraza od Srbije, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 18 godina doživjela je i drugi uzastopni poraz na Evropskom prvenstvu koje se održava u Turskoj.

Izabranici Dragana Bajića poraženi su od Crne Gore rezultatom 64:73, po četvrtinama 14:20, 23:22, 8:21, 19:10.

Utakmicu su bolje otvorili "đetići" i prvu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 20:14. Izjednačena igra sa mnogo više poena viđena je u drugoj četvrtini, koja je pripala reprezentativcima BiH 23:22.

Ipak, u trećem kvartalu meča Crnogorci su "dodali gas", napravili veliku razliku koja je, ispostaviće se na kraju, bila presudna u ovom meču (8:21). Iako su u posljednjoj četvrtini bh. reprezentativci igrali dosta bolje, riješili je u svoju korist sa devet poena razlie (19:20), to nije bilo dovoljno da se sustigne protivnik i napravio preokret, pa su reprezentativci Crne Gore stigli do pobjede 73:64.

Sjajni Petar Popović sa 32 poena i pet skokova predvodio je Crnogorce do trijumfa. U timu BiH raspoloženiji od ostalih bili su Nedim Đedović sa 13, odnosno Enis Memić sa 11 ubačenih poena.

Posljednji meč drugog kruga grupne faze "zmajići" igraju u srijedu protiv Španije (18.30).