PLBiH: Borcu i Širokom po gol i bod

Borac i Široki Brijeg remizirali 1:1 u derbiju 6. kola Premijer lige BiH. I jedni i drugi mogli do cijelog plijena.

PLBiH: Borcu i Širokom po gol i bod Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Dva različita poluvremena na Gradskom stadionu u Banjaluci i na kraju podjela bodova.

Borac je poveo u prvom, prilično nezanimljivom poluvremenu, Široki Brijeg je izjednačio u drugom, mnogo uzbudljivijem dijelu, a na kraju i jedni i drugi mogu biti zadovoljni jer su mogli i da dobiju i da izgube sve.

Radost navijačima u Banjaluci već u 9. minutu donio je Grujić. Žeravica je izveo korner, a iskusni veznjak Borca skočio je sam na drugoj stativi i poslao glavom loptu u mrežu za 1:0.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a već na početku drugog krenulo je žestoko.

U 51. minutu poslije slobodnog udarca Brekalo je nadskočio svog čuvara u šesnaestercu i matirao nemoćnog Avdukića, koji je još dobro prošao u manjem sudaru sa stativom – 1:1.

Nošen ovim golom Široki je krenuo mnogo ofanzivnije, a Borac je u 64. minutu dva puta spašavo svoj gol na metar od linije. Fudbaleri Širokog nisu se najbolje snašli i oba puta dozvolili su protivnicima da u odsudnom trenutku izbiju loptu.

U 73. Minutu Subić je poslije prodora šutirao ali pored stativa, a u 86. minutu golman gostiju Soldo bio je već savladan poslije šuta Grujića na asistenciju Subića, ali Ćorić izbija loptu na gol-liniji.

Do kraja meča ostalo je 1:1, a poslije ovog remija Široki je lider na tabeli sa 14 bodova.

Treneri obje ekipe složili su se da je remi možda i najpravedniji ishod derbija.

„Opet smo primili jedna lagan gol iz prekida, lopta je išla gotovo sa aut linije trebali smo bolje reagovati na nju. Oba gola su pala iz prekida, obje ekipe imali su šansu, široki je imao možda malo veći posjed lopte, ali mislim da je sve u svemu podjela bodova i najrealnija“, rekao je poslije utakmice trener Borca Vinko Marinović.

„Zadovoljan sam drugim poluvremenom kako smo igrali, na vrijeme smo postigli pogodak, mislim da smo bliže bili pobjedi, tražili smo drugi pogodak, dva tri puta smo imali izgledne prilike koje nismo realizovali, na kraju nas je Borac mogao kazniti iz stopostotne prilike kad smo sa linije izbacili loptu. Možda je na kraju remi i zaslužen, ali možemo žaliti i za ta dva boda“, rekao je trener Širokog Brijega Slaven Musa.