"Veležovac" i Meksikanac namučili "plemiće"

U jedinoj današnjoj utakmici osmine finala Kupa BiH, federalni drugoligaš Sloga iz Ljubuškog do sudijske nadoknade odolijevala aktuelnom šampionu, Zrinjskom iz Mostara. Meč završen pobjedom gostiju 3:2. U srijedu preostalih sedam duela.

Zamalo iznenađenje u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Lider Druge lige Federacije BiH, grupa Jug, Sloga iz Ljubuškog namučila je aktuelnog šampiona BiH, ekipu mostarskog Zrinjskog. Hercegovački derbi ipak je završen pobjedom gostiju.

SLOGA - ZRINJSKI 2:3 (0:0)

Domaći fudbaleri odolijevali su favorizovanim gostima u prvom poluvremenu, koje je završeno bez pogodaka.

Ipak, u nastavku su gledaoci uživali, jer je viđeno čak pet golova. Već na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu, Mostarci su preko Mileta Pehara poveli sa 1:0.

Radost gostiju nije dugo trajala. U 59. minutu stiglo je izjednačenje, i to preko igrača koji je sigurno imao najveću želju da zatrese mrežu Mostaraca. Na 1:1 poravnao je Nedžad Serdarević, iskusni, 34-godišnji igrač sredine terena, koji je u Slogu došao iz redova gradskog rivala Zrinjskog, Veleža.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, ponovo vode gosti. Matija Katanec glavom je pogodio za 1:2.

Da nisu slučajno na čelu drugoligaškog "Juga" i glavni pretendenti za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH, Ljubušaci su pokazali u 65. minutu, kada je Meksikanac Hil Badiljo donio drugo izjednačenje na utakmici.

Imali su "plemići" 25 minuta da stignu do pobjede, ali su hrabri fudbaleri Sloge odolijevali napadima gostiju sve do sudijske nadoknade. Kakve-takve šanse za plasman u četvrtfinale domaćim fudbalerima srušio je Milan Muminović golom bukvalno u posljednjim sekundama susreta.

Preostali mečevi osmine finala Kupa BiH igraju se u srijedu, dok su revanš mečevi na programu 22. oktobra.