Džumhur: Jedinstven osjećaj

Damir Džumhur kaže kako je nevjerovatan osjećaj biti među 100 najboljih tenisera na svijetu.

Damir Džumhur od ponedjeljka je 87. reket svijeta što je njegov najbolji plasman na ATP listi, ali i najveći uspjeh u istoriji tenisa Bosne i Hercegovine. Džumhur je danas doputovao u Sarajevo. Najbolji teniser BiH je u posljednja dva turnira u Santo Domingu i meksičkom Morelosu bio odličan, osvojio je titulu u Dominikanskoj Republici, a u Meksiku je izgubio u finalu, što mu je ukupno donijelo najbolji plasman na ATP listi - 87. mjesto sa 577 bodova.

''Plan je bio da igram ATP turnire, ali sam se odlučio za prvi Čelendžer, a zatim sam morao odigrati još jedan. Ispostavilo se da je dobra odluka, osvojio sam 150 bodova i došao na 87. mjesto ATP liste i moram biti prezadovoljan nakon ove dvije dobre sedmice za mene. Prelijep osjećaj je biti u TOP 100. Prošle godine sam bio dva puta 101, i zaista sada sam sretan. Kada se najmanje nadate dođu najbolji rezultati, sada je to došlo i stvarno sam presretan'', izjavio je Damir Džumhur, prenosi scsport.ba.