Pobjede Rudara, Radnika i Čelika (FOTO, VIDEO)

Pobjede Rudara, Radnik i Čelika Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Počelo je 14. izdanje fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ove sezone trebalo bi biti posebno zanimljivo iz razloga što će čak šest ekipa napustiti ligu na kraju sezone. Titulu šampiona brani ekipa Sarajeva.

U prvom kolu pobjede su ostvarili Rudar Prijedor, Radnik i Čelik.

Rudar, koji je prošle sezone bio šampion Prve lige Republike Srpske je u prvom kolu sa 3:0 savladao šampiona Lige Federacije od prošle sezone ekipu Mladosta Doboj-Kakanj.

Rudar je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu.

Prvi gol postigao je Radoja već u šestom minutu na asistenciju Arežine.

Arežina je u 26. minutu iz slobodnog udarca duplirao prednost Rudara. Isti igrač je u finišu prvog poluvremena iz penala ovjerio pobjedu domaćih.

Rudar: Kozić, Šodić, Nišević, Burazor, Kojić, Radoja, Arežina, Miloš, Ćulum, Pejić, Kunić

Mladost: Hadžić, Gačan, Kulović, Dilaver, Šišić, Hrelja, Rizvanović, Delić, Husić, Ramović, Čović

U Bijeljini Radnik je s minimalnih 1:0 pobijedio Vitez. U jednom teškom meču u kojem je domaćin bio konkretniji na gol se čekalo više od sat vremena. Onda je u 64. minutu Lazić pogodio, za ispostaviće pobjedu Radnika.

Radnik: Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Žižović, Šećerović, Lazić, Krsmanović, Obradović, Seratlić, S. Jakovljević

Vitez: Tirić, Jevtić, Basara, Pezo, Šantić, Kantar, Pilipović, Barišić, Sadiković, Smriko, Đurić

U jednom od derbija ovog kola Čelik je na domaćem terenu savladao tuzlansku Slobodu 1:0. Jedini gol na meču postigao je Karić u 13. minutu. Čelik je bio bolji tokom većeg dijela meča i zasluženo na početku sezone dolazi do tri boda.

Čelik: Adilović, Grahovac, Bajraktarević, Karić, Dedić, Kojić, Popović, M. Popović, Bureković, Hećo i Jusić

Sloboda: Hamzabegović, Moranjkić, Efendić, Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Govedarica, Mehidić i Ahmetović.

TOK UTAKMICA

Uživo ćemo pratiti dvije utakmice, koje su u toku ( Radnik- Vitez, Rudar-Mladost).

Uživo:

- Duško Radoja fudbaler Rudar Prijedora postigao je prvi pogodak ove sezone u Premijer ligi BiH. On je u šestom minutu postogao gol za vođstvo Rudara protiv Mladosti 1:0.

- U Bijeljini Radnik konkretniji, ali i dalje bez golova.

-Do poluvremena Rudar je čini se riješio pitanje pobjednika. Vode 3:0, a uz to Mladost će s igračem manje igrati u nastavku pošto je isključen Hrelja. Oba gola za Rudar postigao je Arežina. prvi iz slobodnog udarca, drugi iz penala.

Zanimljivo je da je Rudar krenuo mnogo bolje da igra nakon što se na nebu pojavila duga.