PLBIH: Radnik "otkinuo" bod Zrinjskom

Zrinjski i Radnik odigrali bez golova u Mostaru, kao i Široki i Sloboda.

Nakon poraza od Borca u prošlom kolu u Banjaluci, lider Premijer lige Bosne i Hercegovine, Zrinjski odigrao je na domaćem terenu bez golova s Radnikom, tako da je prednost u odnosu na prvog pratioca Sarajevo sada samo dva boda.

Filipović i Nikolić su prijetili u prvom  poluvremenu, ali je golman gostiju Avdukić bio siguran. Jedinu pravu priliku za goste u prvom poluvremenu imao je Hodžić, ali je ostalo 0:0.

Nikolić, Žeravića i Šćepanović pokušavali su i u drugom poluvremenu, ali je Avdukić večeras bio nesavladiv.

U 71. minutu sporna sitacija. Golman domaćih Karačić sa gol linije vadi loptu, gosti protestuju misleći da je prešla gol liniju.

Šest minuta kasnije nova velika prilika za Radnik odnosno Hodžića, koji  je opet nespretan.

Zrinjski: Karačić, Blaić, Radeljić, Radulović, Žeravica, Todorović, Stojanović, Nikolić, Laštro, Filipović, Zakarić.

Radnik: Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Memišević, Žižović, Lazić, Obradović, Ostojić, Jakovljević, Mašić.

Golova nije bilo ni u Širokom Brijegu na meču Široki-Sloboda.

Nakon ovog kola Sloboda sa Sarajevom dijelu drugo mjesto. Široki je korak iza na četvrtom.

Široki: Bilobrk, Ćorić, Pehar, Krstanović, Wagner, Menalo, Kožulj, Brekalo, Bralić, Crnov, Marković.

Sloboda: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Veselinović.