Prvenac iz snova za Milana Đurića!

Sjajan potez napravio je selektor "zmajeva" Mehmed Baždarević, kada je na teren u 60. minutu umjesto Edina Višće ubacio Milana Đurića. Napadač Ćezene otvorio je put BiH ka pobjedi protiv Velsa.

Milan Đurić postigao prvi gol za reprezentaciju BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Milan Đurić dugo će pamtiti 10. oktobar i meč na "Bilinom polju".

Selektor "zmajeva" Mehmed Baždarević ubacio je napadača italijanske Ćezene u igru u 60. minutu umjesto Edina Višće, a 11 minuta kasnije pokazalo se to kao ključni trenutak dula sa Velsom.

Rođeni Tuzlak odlično je iskoristio asistenciju Miralema Pjanića i fenomenalnim udracem glavom lobovao golmana Velsa Vejna Henesija. Bio je to prvi Đurićev pogodak u dresu bh. reprezentacije.

Prvenac nije mogao doći u boljem trenutku.

...

"Srećan sam zbog ovog pogotka i tri boda. Selektor me je poslao na teren, rekao mi da dam sve od sebe i postignem gol. Uradio sam najbolje što sam mogao i došli smo do pobjede", poručio je poslije utakmice 25-godišnji napadač.

Bosna i Hercegovina upravo će u duelu sa Kipranima tražiti nova tri boda i plasman u baraž za EURO 2016. godine.

"Protiv Kipra moramo igrati kao i danas. Večeras ćemo malo slaviti, a od sutra ćemo već misliti na utakmicu sa Kiprom", dodao je Đurić.

Osim gola, Đurić je upisao i asistenciju, kada je u posljednjim trenucima meča proigrao Vedada Ibiševića za 2:0.