BUNDES: S(p)retni Augsburg

Nakon što su više sretno nego spretno apsolvirali utakmicu protiv Partizana u Ligi Evrope (1:3), fudbaleri Augsburga su protiv Šalkea u 16. kolu Bundeslige takođe bili sretniji nego teži! (2:1).

Naš narod kaže: "Bolje se roditi bez 'one stvari' nego bez sreće".

Augsburg je bio sretan protiv Partizana i izborio "evropsko proljeće" golom u 90. minutu, a nekoliko dana kasnije protiv Šalkea je do četvrte ovosezonske pobjede stigao u drugom minutu sudijske nadoknade!

Ovo je inače bio prvi trijumf Augsburga nad Šalkeom u istoriji odnosno tek u devetom međusobnom meču.

Domaćin je na "WWK Areni" prvi stigao do prednosti "srećnim" pogotkom Hong-Jeong Hoa u 34. minutu.

Poslije kornera Dominik Kor je šutirao, a na putu do gola, lopta je pogodila igrača iz Južne Koreje, promijenila smjer i odsjela u mreži ekipe iz Gelzenkirhena (1:0).

U nastavku je domaćin ponovo prvi zaprijetio nakon odličnog slobodnjaka Filipa Maksa, ali je lopta prohujala tik iznad prečke.

Potom je Šalke počeo da se "budi" i preuzeo konce igre, ali su gosti bili neprecizni u nekoliko navrata uprkos dobrim šansama ispred golmana.

Najprije je za malo neprecizan bio Johan Gajs iz slobodnog udarca, da bi već u sljedećem napadu prečka bila saveznik Augsburga, kao u Beogradu poslije "bombe" Nikole Ninkovića.

Ovog puta s 20 metara "opalio" je Leon Gorecka.

Ipak, "Fortuna" nije mogla da pomogne u 70. minutu kad se po lijevoj strani odlično probio Maksim Čupo-Moting i uposlio Seada Kolašinaca, koji se sjajno snašao u ulozi napadača i sa peterca donio izjednačenje (1:1).

...

Bio je to prvi gol defanzivca Bosne i Hercegovine u njemačkoj Bundesligi, čiji je tim uknjižio šesti poraz.

Međutim, to nije bio kraj jer je "krvnik" Partizana u 92. minutu sjajnim volej udarcem Franciska Kajubija stigao do trijumfa (2:1) kojim je pobjegao iznad zone ispadanja.