Borčevci blizu finala juniorskog Kupa BiH

Juniori Borca savladali su u srijedu vršnjake iz Širokog Brijega - 1:0 (1:0) u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine. U drugom susretu, Sarajevo slavilo u Bugojnu protiv Iskre nakon preokreta 1:2 (1:0).

Juniorci Borca bolji od Širokog Brijega Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Jedini gol na "Gradskom stadionu" postigao je u 40. minutu Saša Popović, koji se driblingom oslobodio rivala Marija Baje i preciznim udarcem savladao hercegovačkog golmana Martina Zlomislića.

Revanš je na programu za sedam dana na "Pecari" (16.30 h) i ukoliko izabranici Željka Vranješa uspiju da prođu u finale, očekuje ih bolji iz dvomeča između Iskre iz Bugojna i Sarajeva.

"Bordo" tim je danas savladao Bugojance na njihovom stadionu rezultatom 1:2 i bliži je da stekne šansu da se bori za trofej juniorskog Kupa BiH.

"Bordo" tim je danas savladao Bugojance na njihovom stadionu rezultatom 1:2 poslije preokreta i bliži je da stekne šansu da se bori za trofej juniorskog Kupa BiH.

Domaćin je poveo u 21. minutu golom iz kornera Tarika Gariba, ali je Sarajevo u 65. minutu preko Adnana Osmanovića uspjelo da stigne do izjednačenja na "Jakliću".

Isti igrač je u trećem minutu sudijske nadoknade uspio da pogodi mrežu Iskre za veliko slavlje kluba sa "Koševa".