Sloboda - Radnik, za trofej!

Zalihu sa "Grbavice" iz prvog meča polufinala protiv Željezničara (2:1), fudbaleri Slobode dodatno su uvećali na "Tušnju", slavili 3:1 i ukupnim rezultatom 5:2 plasirale se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Sloboda Željezničar 3:1 polufinale Kupa BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sloboda je u finalu Kupa Bosne i Hercegovine!

Tuzlaci su i u revanšu polufinala bili bolji od Željezničara, slavili na svom stadionu 3:1 i tako izborili finale.

Iako se očekivalo da sarajevski plavi krenu furiozno od prvog sudijskog zvižduka, kako bi nadoknadili minus iz prvog meča, u kojem je Sloboda slavilana "Grbavici" 2:1, to se nije desilo.

Naprotiv, domaći su svim silama krenuli ka golu Vedrana Kjosevskog, redale su se prilike, a u 27. minutu stiglo je i vođstvo kada je mrežu Željezničara zatresao Filip Kostić, nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju.

Sloboda-Zeljeznicar 1:0by redakcija1

Samo 11 minuta kasnije, na semaforu je već 2:0. Sjajno proigravanje Samira Efendića realizovao je Sulejman Krpić i donio Tuzlacima velikih dva, odnosno tri gola prednosti.

Sloboda-Zeljeznicar 2:0by redakcija1

U nastavku još dva gola, po jedan na obje strane. Kada je Kostić svojim drugim golom u 79. minutu povisio na 3:0, bilo je definitivno jasno da će Tuzlaci u finale. Sve što su Sarajlije uspjele da urade je utješni gol u 89. minutu, kada je sa "bijele tačke" pogodio Ivan Lendrić.

Sloboda-Zeljeznicar 3:0by redakcija1

Sloboda-Zeljeznicar 3:1by redakcija1

Slobodu u finalu čeka Radnik, koji je ranije danas eliminisao Široki Brijeg (1:0, 1:2).

SLOBODA - ŽELJEZNIČAR 3:1 (2:1)
/Kostić 27, 79, Krpić 38 - Lendrić 89 penal/

SLOBODA: Pirić, Efendić, Mehmedagić, Kostić, Ivetić, Stjepanović, Merzić, Ordagić, Zeba, Sarić, Krpić (od 69. Ahmetović). Trener: Husref Musemić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Kosorić, Bogičević, Zolotić, Zahirović (od 30. Đermanović (od 85. Kramarić), Blagojević, Bekrić (od 62. Tijago), M. Stevanović, Memija, Lendrić. Trener: Edis Mulalić.