Debakl Slobode na generalnoj probi (VIDEO)

Pred početak kvalifikacija za Ligu Evrope, tuzlanska Sloboda je u generalnoj probi deklasirana od slovenačkih Domžala rezultatom 6:1 (4:0). Pogledajte najzanimljivije trenutke meča.

Crveno - crni će na startu kvalifikacija za Ligu Evrope odmjeriti snage sa izraelskim Beitarom iz Jerusalima, ali na "Tušnju" nemaju razloga za optimizam poslije debakla u Domžalama.

Trećeplasirani tim Slovenije je poslije 22 minuta igre riješio pitanje pobjednika jer je stekao četiri gola prednosti.

Redom su mrežu Tuzlaka na "Športnom parku u Domžalama" pogađali Alvaro Braki, dva puta Jure Balkovec i Slobodan Vuk.

U nastavku je isti igrač povisio na 5:0, da bi Ivan Fatić u 72. minutu postigao počasni gol za izabranike Husrefa Musemića.

Do kraja, Slovenci su postigli i šesti pogodak, a strijelac je bio Dominik Ivkić za brigu armije navijača Slobode.

...

SLOBODA: Kenan Pirić, Samir Efendić, Samir Merzić, Aldin Džidić, Ivan Kostić, Nemanja Stjepanović, Amer Ordagić, Mladen Veselinović, Miljan Govedarica, Zajko Zeba, Mahir Karić.

Igrali su još: Filip Erić, Ivan Fatić, Sulejman Krpić, Vladimir Grahovac, Aleksandar Lazevski, Damir Mehidić i Asim Zec.

Prvi meč sa Beitarom igra se 30. juna na zeničkom "Bilinom polju", dok je revanš zakazan za 7. juli u Jerusalimu.