Krupa protutnjala kroz Travnik!

Gosti su slavili na dvije od tri današnje utakmice drugog kola Premijer lige BiH, a fudbaleri Krupe upisali su prvu, istorijsku pobjedu u bh. eliti. Željezničar rutinski protiv Olimpika, remi Viteza i Mladosti.

Premijer liga BiH 2. kolo rezultati Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Za Fudbalski klub Krupa 30. jul 2016. godine biće zlatnim slovima upisan u klupske almanahe.

Tim Slobodana Starčevića na travničkoj "Piroti" slavio je 2:0 protiv Metalegea BSI i tako stigao do prve, istorijske pobjede u bh. eliti.

Krupa je nakon prvih 45 minuta vodila golom Elvira Koljića, a konačni rezultat postavio je Ozren Perić duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Željezničar je golovima Ivana Lendrića u prvom i Matea Bokačinija u nastavku slavio identičnim rezultatom u gostima protiv Olimpika, dok pobjednika nije bilo u duelu Viteza i Mladosti.

U nedjelju:
17:30 Radnik - Čelik (Tomislav Čuić, Tomislavgrad)
19:45 Sarajevo - Zrinjski (Zoran Grbić, Prijedor)
21:00 Široki Brijeg - Sloboda (Dragan Petrović, Banjaluka)

TABELA: Željezničar 4, Krupa 4, Sloboda (-1) 3, Zrinjski (-1) 3, Metalege BSI 3, Vitez 2, Široki Brijeg (-1) 1, Sarajevo (-1) 1, Radnik (-1) 0, Čelik (-1) 0, Olimpik 0.

TOK UTAKMICA:

19:20 KRAJ UTAKMICA.

19:15 GOOOL!!! Krupa protiv Metalegea vodi 2:0! Ozren Perić stavlja tačku na "i".

19:05 GOOOL!!! Nermin Varupa donosi izjednačenje Vitezu, sada je 1:1.

18:55 GOOOL!!! I na trećoj današnjoj utakmici vode gosti.

Iskusni Mirza Rizvanović donosi slavlje ekipi Mladosti u Vitezu.

18:47 GOOOL!!! Željezničar je poduplao prednost protiv Olimpika preko Matea Bokačinija, koji je u Želji na pozajmici iz italijanskog drugoligaša Breše.

Olimpic-Zeljeznicar 0:2by redakcija1

18:36 Veliku šansu propustili su fudbaleri Metalegea. "Rezervista" Elvis Bibić samo što je ušao u igru odlično je ciljao, ali se ispriječila prečka gostujućeg gola.

18:35 Željezničaru je poništen još jedan pogodak na "Otoci". Miroslav Stevanović zatresao je mrežu Olimpika, ali je zastavica pomoćnog sudije ponovo bila visoko podignuta.

18:30 Počela su druga poluvremena.

18:15 Kraj prvog poluvremena. Na dva terena vode gosti, u Travniku i Sarajevu, dok u Vitezu nakon prvih 45 minuta nema pogodaka.

18:12 GOOOL!!! Spasa za Olimpik sada nema, Lendrić pogađa za 0:1.

Olimpic-Zeljeznicar 0:1 (Lendric)by redakcija1

Kao i Koljiću, i Lendriću je ovo drugi ovosezonski gol. Prvi je postigao takođe u gradskom derbiju, ali protiv Sarajeva, na otvaranju sezone kada je bilo 1:1.

18:10 Na "Otoci" je poništen gol napadača Željezničara Ivana Lendrića, zbog ofsajd pozicije.

17:53 GOOOL!!! Krupa vodi u Travniku protiv Metalegea. Strijelac je Elvir Koljić.

Drugi prvenstveni pogodak nekadašnjeg fudbalera banjalučkog Borca, koji je u prošlom kolu, u remiju protiv Mladosti (1:1) postigao prvi, istorijski gol za Krupu u Premijer ligi BiH.

17:48 Veliku priliku propustili su fudbaleri Željezničara. Nakon odlične akcije plavih, Stevo Nikolić pogodio je stativu.

17:45 Petnaest minuta igre. Na sve tri stadiona mreže i dalje miruju.

17:30 Počele su utakmice u Sarajevu, Travniku i Vitezu.

OLIMPIK - ŽELJEZNIČAR 0:2 (0:1)

OLIMPIK: Bandović, Šahović, Regoje, Kobiljar, Karić, Drljević, Milović, Lelić, Zolj, Pršeš (od 60. Turković), Vrdoljak. Trener: Faik Kolar.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Bokačini, Kosorić, Blagojević, Bevab, Šečerović, Nikolić (od 46. Pozder), Lendrić (od 87. Beganović), Radinović (od 63. Bekrić), Stevanović. Trener: Miloš Kostić.

METALEGE BSI - KRUPA 0:2 (0:1)

METALEGE BSI: Fejzić, Durak, Kovač, Smajić, Karađuz (od 46. Radulović), Dujaković, Sakan (od 46. Bibić), Rašić, Stakić, Pezo, Popović. Trener: Nermin Bašić.

KRUPA: Ilić, Redžić, Damjanović, Jašarević, Koljić, Milutinović, Vukotić, Čomor, Mijić, Milanović (od 67. Ljubenović), Mirković. Trener: Slobodan Starčević.

VITEZ - MLADOST 1:1 (0:0)

VITEZ: Tirić, Jevtić, Livaja, Muminović, Kokot, Dedić, Livančić, Đerić, Barišić, Sadiković, Kapetan. Trener: Boris Pavić.

MLADOST: Hadžić, Galić, Bošković, Husić, Sušić, Šišić, Musić, Brkić, Ramović, Karahmet, Isaković. Trener: Ibro Rahimić.