RUKOMET: Borac m:tel za deset!

Rukometaši Borca m:tel u dvorani "Borik" savladali su Goražde 31:21 (12:10) u meču 5. kola Premijer lige BiH. Ekipi Ratka Đurkovića ovo je treći prvenstveni trijumf.

Borac mtel Goražde 31:21 rukometna Premijer liga BiH 5. kolo Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Borac m:tel je nastavio sa odličnim partijama na svom terenu i protiv Goražda upisao treću pobjedu ove sezone.

Crveno-plavi su od početka subotnje utakmice pokazali silnu želju da što prije "riješe pitanje pobjednika" u dvorani "Borik", ali se gosti iz Goražda nisu predavali i uporno su odbijali sve napade ekipe Ratka Đurkovića u namjeri da se odlijepi na "osjetniju" razliku.

Dva-tri gola je uglavnom iznosila prednost Borca m:tel u prvom poluvremenu, najviše "plus četiri" (10:6), ali je Goražde uspjelo da na odmor ode sa pristojnijim minusom od dva pogotka (12:10).

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

I bivši kapiten uz crveno-plave

Branislav Obradović, doskorašnji kapiten Banjalučana bodrio je bivše saigrače sa tribina "Borika" u društvu klupske maskote Borka.

Golman banjalučkog tima Damir Efendić briljirljirao je tokom prvih 30 minuta, da bi u nastavku svojim odbranama "izluđivao" gostujuće rukometaše, koji su mogli samo da u nevjerici vrte glavama kakve im je "zicere" skidao. Na kraju je bio i najzaslužniji za ubjedljivih "plus 10" za Borac m:tel sa ukupno 21 odbranom.

U nastavku meča su Banjalučani postepeno dizali vođstvo, najviše je u 53. minutu bilo 11 golova razlike, ali su gosti uspjeli da sa tri vezana pogotka smanje na podnošljivijih "minus osam", da bi u samom finišu Borac kompletirao pobjedu za "deset".

Za golove su u banjalučkom taboru u subotu predveče bili zaduženi Đorđe Ćelić i Danijel Vukićević sa po šest postignutih pogodaka. Po gol manje na svoj konto upisali su Goran Daničić i Elis Memić.

Na drugoj strani kod gostiju iz Goražda, prvo ime meča bio je Kenan Šundo sa sedam i Damir Delić sa šest golova.

ĆERANIĆ SE VRATIO NA TEREN

Osim ubjedljivog trijumfa, ono što je posebno obradovalo banjalučku publiku bio je i povratak Marka Ćeranića poslije povrede zbog kojeg je odsustovao više od pola godine. Ćeranić se povrijedio 20. marta na finalu Svesrpskog kupa u Novom Sadu, a danas je uspio da postigne i jedan gol ekipi iz Goražda.