ABA: Cedevita razbila Igokeu u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su rezultatom 84:69 u meču sedmog kola ABA lige. Šesnaestogodišnji Dalibor Ilić debitovao za Igokeu.

Igokea i Cedevita odigrali su u Laktašima meč sedmog kola ABA lige u kojem su gosti iz Zagreba stigli do ubjedljive pobjede 84:69 iako je ona mogla biti i duplo ubjedljivija.

IGOKEA - CEDEVITA 69:84 (15:23, 18:19, 13:28, 23:14)

Aleksandrovčani su u ovaj meč ušli nakon minimalnog poraza od Crvene zvezde mts 66:68, dok je Cedevita u prošlom kolu na svom parketu poražena od Krke 83:82.

Nagovještavalo je to zanimljiv i neivjestan meč u Laktašima, međutim, ekipa Dragan Bajića nije ponovila partiju sa mečeva protiv Budućnosti i Zvezde i Cedevita je lako stigla do trijumfa.

Favorizovani gosti bili su prejaki za Igokeu koja je mnogo problema imala u odbrani i koja je samo nakratko, kada je postavila "zonu", zaustavila goste.

Luka Babić sa 12 poena u prvoj četvrtini povukao je svoju ekipu na solidnu prednost, a u osmom minutu svi igrači Igokee i on sam su imali isti učinak - 12 poena, dok je na semaforu stajalo 12:21.

Prvi period završen je rezultatom 15:23, a već u prvom napadu u drugoj četvrtini Cedevita je stigla do dvocifrene prednosti. Jedan od prelomnih trenutak utakmice desio se upravo u drugoj četvrtini - Igokea je smanjila na samo tri razlike (24:27), imala i napad za izjednačenje, ali Šibalić je promašio trojku.

Cedevita je to kaznila i odlijepila se na 28:35 i od tog trenutka prednost gostiju je samo rasla.

Potpuni raspad igre Igokee viđen je u trećoj četvrtini u kojoj je Cedevita stigla i na "plus 29". Marko Tomas koji je prije par dana stigao u Cedevitu, pogađao je trojke, Bilan je bio odličan pod košem, a podršku su imali i od raspoloženih Džeksona, Džejmsa, Arapovića i gosti su očekivano u posljednjih deset minuta ušli sa vođstvom 70:46.

Igokea je dobila posljednji period, ali je prednost Cedevite svo vrijeme bila oko 20 poena, sve do posljednjih trenutaka meča kada je Igoka smanjila na konačnih 84:69.

Jedini svijetli trenutak za Igokeu na ovom meču je debi šesnaestogodišnjeg Dalibora Ilića. Kadetski reprezentativac Srbije ušao je u igru u posljednjem minutu utakmice, a trener Dragan Bajić ubacio je i Darka Talića, još jednu mladu nadu, koji je debitovao za prvi tim prošle sezone.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Babić sa 17 poena, Tomas je dao 14, Džekson 13, Arapović 12 poena.

Kod Igokee Robinson je postigao 21, a dvocifreni su bili još Mićović sa 11 i Šibalić koji je postigao 10 poena.

TOK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

40 - Mićović je pogodio dva slobodna bacanje za konačnih 69:84

40 - Trener Bajić u posljednjih tridesetak sekundi odlučio je uvesti najmlađe u ekipi Igokee. Osim Darka Talića u igri je i šesnaestogodišnji Dalibor Ilić, kojem je ovo debi za ekipu Igokee.

40 - Krušlin pogađa za 68:84, sve je odavno gotovo u Laktašima

39 - Begić pogađa i izborio je dodatno bacanje koje je pretvorio u još jedan poen - 62:80

38 - Serija Igokee 8:0 u finišu utakmice - 62:77

36 - Mićović pogađa trojku i smanjuje na 20 poena razlike - 57:77

36 - Katić je pogodio jedno slobodno bacanje, a Tomas novu trojku i Cedevita vodi 54:77. Gledaoci polako napuštaju tribine u Laktašima.

33 - Nova trojka Robinsona, Igokea je smanjila na 54:73

33 - Robinson je pogodio trojku, a Mićović za dva - 51:73

31 - Tomas trojkom za preko 8 metara povećava vođstvo Cedevite na 46:73

Kraj treće četvrtine

30 - Mini-serija Igokee na kraju trećeg perioda koji je završen rezultatom 46:70

29 - Pašajlić je nakratko zaustavio goste, ali novom serijom 7:0 oni su stigli na 42:70. Igra Igokee se potpuno raspala.

27 - Mini-serija Bilana a potom polaganje Džejmsa za 40:63

26 - Trojkom Babića, ukupno sedmom za goste na ovom meču, Cedevita odlazi na 17 poena razlike - 40:57

24 - Fortenberi uzvraća trojkom na trojku Džejmsa - 40:52

23 - Rikić prekida seriju 7:0 Cedevite, a onda još jednom polaže za 37:49

21 - Pet vezanih poena gostiju na startu trećeg perioda za 33:47

NA tribinama dvorane u Laktašima su i rukometaši banjalučkog Borca koji su došli da pruže podršku sportskim prijateljima iz KK Igokea

Kraj druge četvrtine

20 - Bilan je odveo Cedevitu na devet razlike, Robinson je smanjio šutom sa distance, ali je Igokea dozvolila protivniku da u samo nekoliko sekundi dođe do novih poena, Arapović je položio za 33:42

20 - Igokea nije iskoristila napad kojim bi se potpuno približila protivniku, a Džejms je to kaznio trojkom za 31:38

19 - Dragan Bajić zvao je tajm aut pri rezultatu 28:35, nakon kojeg je Šibalić pokušao za tri a Arapović napravio ličnu grešku. Šibalić je bio pogodio sva tri slobodna bacanja i Igokea je smanjila na 31:35

18 - Imali su domaći dva napada za izjednačenje, nisu uspjeli, nakon čega je stigla kazna. Cedevita pravi seriju 9:2 i opet ima osjetniju prednost, 26:35.

16 - Budi se Igokea. Robinson pogađa za "minus tri", 24:27.

15 - Bh. reprezentativac Džanan Musa ušao je u igru. Samo četiri poena gostiju za nepunih pet minuta igre u drugoj četvrtini.

13 - Konačno Radivojević pogađa za tri poena, iz četvrtog pokušaja. Rezultat je 20:25, tajm aut za goste.

12 - Džejms Robinson svojim četvrtim poenom prekida crna dva minuta domaćih bez koša.

11 - Pjer Džekson nastavlja tamo gdje su gosti stali u prvoj dionici. Košem sa distance prvi put donosi dvocifrenu prednost Cedeviti, 15:25.

10 - KRAJ PRVE ČETVRTINE 15:23

9 - Dobar napad Aleksandrovčana, pa konačno i dobra odbrana. Izgubili su gosti loptu, Miro Bilan napravio je korake. Šteta, Vuk Radivojević ne pogađa za tri poena.

8 - Trenutno je 12:21, Igokea i Babić postigli su identičan broj poena za osam minuta igre, po 12.

7 - I nakon minuta predaha, Babić nastavlja seriju poena za 8:15, najveća prednost gostiju, a košarkaš Cedevite već je na dvocifrenom učinku.

5 - Serija gostiju 7:2. Postigli su Zagrepčani nekoliko laganih poena i primorali domaćeg trenera da zatraži tajm aut. Rezultat je 8:13, Luka Babić već je postigao šest poena.

3 - Uvodni minuti meča protiču u igri koš za koš. Cedevita vodi 5:4 nakon trojke Ra'Šada Džejmsa.

1 - Počeo je meč u Laktašima pred oko 2.000 gledalaca.