Napoli - Lacio 1:1, sve stalo u 87 sekundi

Remi na "San Paolu", oba gola postignuta početkom drugog poluvremena u nepunih minut i po.

Fudbaleri Napolija osvojili su samo bod na "San Paolu" protiv Lacija 1:1.

Iako su u meč ušli kao favoriti, izabranici Mauricija Sarija nisu uspjeli da savladaju goste, koji su nastavili sjajnu seriju rezultata u Seriji A, pa su tako i sedmi meč završili bez poraza (četiri pobjede i tri remija).

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, iako je bilo prilika na obje strane.

Odmah na početku drugog dijela, dva pogotka! Kapiten Napolija Marek Hamšik sjajno se snašao u šesnaestercu gostiju, oslobodio se čuvara, a onda lijevom nogom precizno pogodio nebranjeni dio mreže.

Lacio je izjednačio nakon samo 87 sekundi. Zaspala je odbrana Napolitanaca, Marko Parolo uposlio je Baldea Kejtu, koji je šutirao, a lopta je prošla ispod ruku Pepea Rejne.

Nakon dva brza gola, umor kao da je savladao domaće fudbalere, koji nisu imali snage za novi pogodak, a čini se da su gosti bili zadovoljni bodom, pa nije ni bilo izglednijih prilika.

Teško gostovanje u Turskoj u okviru Lige Evrope protiv Bešiktaša (2:2) očigledno je ostavilo traga na fudbalerima Napolija, dok su odmorni "nebeskoplavi", koji ne igraju Evropu, neporaženi od 20. septembra i duela s Milanom.

...

NAPOLI: Rejna - Hisaj, Kirikeš, Kulibali, Gulam - Zjelinski, Diavara, Hamšik (87. Alan) - Kaljehon (81. El Kaduri), Mertens, Insinje (67. Gabjadini).

LACIO: Marketi - Basta, Valace, Radu - Felipe Anderson, Parolo, Bilja, Milinković-Savić, Lulić (78. Patrik) - Keita (83. Đorđević), Imobile (87. Lombardi).