Pjanić šmekerski uljepšao jubilej Bufona (VIDEO)

Jedan od najboljih golmana u istoriji italijanskog fudbala Đanluiđi Bufon odigrao 600. meč u Seriji A, a golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca Juventus je slavio u Veroni 2:1.

Paolo Maldini (647), Havijer Zaneti (615), Frančesko Toti (607) i od danas Đanluiđi Bufon. To su četiri igrača koji su ispisali istoriju Serije A i jedini odigrali više od 600 utakmica u najjačoj italijanskoj ligi.

Na jubileju svog čuvara mreže, Juventus se mučio na "Bentegodiju" u prvih 45 minuta, kao i u prethodnih pet prvenstvenih gostovanja. Ni na šestoj uzastopnoj utakmici tim Maksa Alegrija nije uspio u prvom poluvremenu da pronađe put do protivničke mreže, ali je u nastavku (ponovo) sve došlo na svoje mjesto.

KJEVO - JUVENTUS 1:2 (0:0)

Krenuo je Juventus odlučnije u drugom poluvremenu i vođstvo je stiglo vrlo brzo. Mario Mandžukić iskoristio je proigravanje Huana Kvadrada i zatresao mrežu za 0:1.

Nije dugo trajalo slavlje gostiju. Sjajnu loptu poslao je Valter Birsa trinaest minuta nakon vodećeg gola Torineza, iskusni Serđo Pelisijer bio je brži od Stefana Lihtštajnera, defanzivac "stare dame" ga je srušio, a 37-godišnji napadač "letećih magaraca" donio je izjednačenje svom timu sa 11 metara, u meču koji mu je bio 400. u Seriji A.

Ipak, u 75. minutu dosuđen je prekršaj za goste, Miralem Pjanić namjestio je loptu i fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca. Bio je to njegov prvi gol iz prekida od dolaska u redove torinskih crno-bijelih, a ukupno 12. u Seriji A.

Milan je dugo vodio na Siciliji golom Susa, ali je ove sezone fenomenalni Makedonac Ilija Nestorovski šestim prvenstvenim golom donio izjednačenje Palermu.

Uspjeli su "rosoneri" do kraja postići još jedan pogodak i doći do slavlja. Učinio je to Đanluka Lapadula, prošle sezone najbolji strijelac Serije B, kojem je ovo bio prvi pogodak u karijeri u najjačoj italijanskoj ligi.