Džeko približio Romu Juventusu (VIDEO)

Nova dva pogotka bh. napadača u dresu "vučice", koji je bio najzaslužniji za trijumf Rome protiv Peskare 3:2. Na 18 utakmica - 17 golova!

Roma je i nakon 14. kola Serije A zadržala perfektan učinak na "Olimpiku", ali daleko od toga da je sve išlo glatko za Rimljane u duelu sa Peskarom.

Još jednom je briljirao Edin Džeko, koji se sa nova dva pogotka (ukupno 12), učvrstio na čelu liste strijelaca Serije A. Bh. reprezentativac nastavio je sjajnu golgetersku seriju. Ove sezone postigao je 17 golova na 18 mečeva u svim takmičenjima.

ROMA - PESKARA 3:2 (2:0)

Za 10 minuta Džeko je postigao dva pogotka i činilo se da će Roma rutinski riješiti duel sa jednom od najneefikasnijih ekipa lige. Kod oba gola asistent je bio Dijego Peroti, u 7. i 10. minutu.

Pogledajte golove...

1:0

...

2:0

...

Poslije dva postignuta gola Roma je potpuno stala. Totalno opuštanje moglo je koštati "đalorose", a Peskara je za par minuta u nastavku stvorila dvije fenomenalne prilike.

Prvo je u 53. minutu Vojček Šćešni refleksnom intervencijom odbranio udarac Simonea Pepea, a samo tri minuta kasnije pokušao je i Valerio Vere, ali se još jednom istakao Poljak na golu Rimljana.

JUBILEJI

Rađa Naingolan u odsustvu Frančeska Totija i Danijelea De Rosija ponio je kapitensku traku u meču koji mu je bio jubilarni 100. u dresu Rome. Sredinom drugog poluvremena zamijenio ga je upravo De Rosi, koji je upisao 400. meč za jedini tim za koji je nastupao u karijeri.

Treći put spasa nije bilo. Još jednom je zaspala odbrana "vučice", što je kaznio Ledjan Memušaj i milimetarski preciznim udarcem zatresao mrežu za 2:1.

Trznula se Roma ekspresno, a Peroti je nakon dvije asistencije iznudio jedanaesterac, a onda ga i realizovao.

Za razliku od napada, koji briljira ove sezone, odbrana Rome često je na udaru kritika.

S razlogom.

Samo tri minuta nakon gola Perotija, još jedna lopta završila je iza leđa Šćešnog. Đanluka Kaprari, mladi napadač koji je prošao kompletnu omladinsku školu Rome, ušao je s klupe već u trećem minutu zamijenivši povrijeđenog Žan Kristofa Baibeka. U 74. minutu iskoristio je nezainteresovanost defanzivaca Rome i zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba, te ponovo vratio neizvjesnost u meč.

Potpuno nestvarna situacija viđena je do kraja meča. Rimljani su se povukli, branili stečeno vođstvo, dok su gosti svim silama pokušavali doći do izjednačenja. Ipak, nisu uspjeli, pa se Roma sa nova tri boda izjednačila na drugom mjestu sa Milanom, te tako približila vodećem Juventusu na četiri boda zaostatka.