Alaves u finalu, ali gde su Katai i Krstičić?

Istorijski uspeh plavo-belih, nažalost, bez Srba u timu, pa i među rezervama.

U finalu Kupa kralja, 27. maja, gledaćemo duel Barselone i Alavesa!

Posle Katalonaca, koji su eliminisali Atletiko Madrid, u meč za trofej plasirali su se i Baski, koji su na svom terenu savladali Seltu 1:0, golom Edgara Mendeza u 82. minutu. A, samo tri minuta ranije ušao je u igru...

Do pogotka je došao oslobodivši se dvojice protivničkih čuvara, posle proigravanja glavom Viktora Kamarasa.

Alavesu će ovo biti prvo finale španskog Kupa u istoriji kluba, a do velikog uspeha, nažalost, ekipa Maurisija Pelegrina stigla je bez dvojice srpskih fudbalera - Aleksandra Kataija i Nenada Krstičića.

Nije jasno zašto ih nije bilo u timu, čak i među rezervama. Posebno ne zašto je izostao doskorašnji vezista Crvene zvezde, koji je u prethodnoj utakmici bio jedan od najboljih igrača Alavasa (4:2 protiv Sporting Hihona u gostima).

Na drugoj strani, Nemanja Radoja je još jednom odigrao ceo meč za Seltu, ali nije pomogao svom timu da stigne do četvrtog finala Kupa kralja (u kojima je tri puta do sada poražena).