FA KUP: Amateri u četvrtfinalu, bruka Bartona!

Sramno ponašanje iskusnog Džoija Bartona, pokušavao da isprovocira isključenje za rivala...

Zbog ovoga je FA Kup posebno takmičenje!

Amaterski engleski fudbalski klub Linkoln plasirao se danas u četvrtfinale FA kupa, pošto je na gostujućem terenu pobedio premijerligaša Barnli 1:0 (0:0)

Jedini gol na utakmici, najvažniji u 133-godišnjoj istoriji Linkolna, postigao je Šon Reget u 89. minutu.

Linkoln je tako postao prvi amaterski klub koji je posle 103 godine izborio plasman u četvrtfinale FA kupa.

Na stadionu "Tarf Mur" bilo je 3.210 gostujućih navijača, koji su 15 minuta po završetku utakmice slvili sa svojim igračima i uzvikivali: "Idemo na Vembli". "Ovo je neverovatno. Kada smo počeli takmičenje u oktobru, to je bio san", rekao je napadač Linkolna Met Rid. Poslednji amaterski klub koji je igrao u četvrtfinalu FA kupa bio je Kvins Park Rendžers 1914. godine.

Trener Barnlija Šon Dajš bio je ljut na svoje igrače: "Nema izgovora. Nažalost, mi smo deo njihove bajke".

Izgovora nema ni za ponašanja iskusnog Džoija Bartona!

Fudbaler Barnlija, koji je poznat po svojim ispadima, pokušavao je da isprovocira isključenje za amatere iz Linkolna. Gurao ih je, potom pokušao da počeli jednog od njih, da bi potom namerno i glavom zakačio po ruci, pao i tražio crveni karton za rivala...