SERIJA A: Napoli se ne odriče drugog mjesta

Napolitanci rutinski do bodova na "Bentegodiju".

Napoli je u Veroni slavio važnu pobjedu u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona.

Napolitanci su slavili protiv Kjeva 3:1, najviše zahvaljujući odličnoj igri u prvih 45 minuta i bar do večeras preuzeli drugu poziciju na tabeli od Rome, koja svoj meč igra od 18 časova protiv Torina na "Olimpiku".

KJEVO - TORINO 1:3 (0:2)

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj kontroli gostiju, koji su u tom periodu postigli oba gola i praktično već nakon 45 minuta riješili meč.

Prvi gol na "Bentegodiju" viđen je nakon pola časa igre, a ubrzo zatim i drugi. Vođstvo Napoliju donio je Lorenco Insinje sjajnim pogotkom, da bi na 0:2 povisio Marek Hamšik.

TALIČNI ZEMAN

Zdenjek Zeman vratio se na klupu Peskare u velikom stilu. Njegov tim deklasirao je Đenovu 5:0 i tako ostvario prvi trijumf ove sezone u Seriji A na terenu. Prethodno je ekipa sa Jadrana u 2. kolu protiv Sasuola upisala pobjedu službenim rezultatom, a osim nje imali su šest remija i čak 17 poraza.

Prijetili su "leteći magarci" u nastavku. Više su prikazali za desetak minuta u drugom, nego u cijelom prvom poluvremenu, ali sjajno je držao bedem pred golom Napolitanaca predvođen srpskim internacionalncem Nikolom Maksimovićem.

Ipak, trećim golom, koji je postigao Pjotr Zjelinski, Napoli je riješio pitanje pobjednika. Sve što su domaći uspjeli da urade je utješni pogodak u 72. minutu. Grešku tima Mauricija Sarija iskoristio je "rezervista" Rikardo Međorini i postavio konačnih 1:3.