Sarajevo teškom mukom do slavlja (FOTO)

Mnogo teže nego što se očekivalo, Sarajevo na "Koševu" slavilo protiv Viteza 1:0 (0:0).

Sarajevo - Vitez 1:0 Premijer liga BiH 19. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Sarajeva pobjedom su započeli drugi dio sezone u Premijer ligi BiH, ali znatno teže nego što se očekivalo stigli su do bodova protiv Viteza.

Pravo je čudo šta su sve u nastavku uspjeli da promaše Vitežani, koji su nastavili negativnu seriju protiv "bordo" tima, kojem nikada nisu uspjeli da zatresu mrežu!

SARAJEVO - VITEZ 1:0 (1:0)

Dobro se Vitez držao u prvom poluvremenu, na momente bio i bolji rival na terenu (iskusni Zoran Kokot pogodio stativu), ali je "bordo" tim na odmor ipak otišao s golom prednosti.

Kada se očekivao posljednji zvižduk u prvih 45 minuta sudije Dragana Petrovića, Anel Hebibović pogodio je za vođstvo Sarajeva.

Velika gužva stvorila se u kaznenom prostoru gostiju, Nemanja Anđušić prvo je pogodio stativu. Onda je lopta stigla do Hebibovića, koji je uspio da matira pomalo nesigurnog nigerijskog čuvara mreže Davida Nvolokora.

...

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ivan Mamić propustio je stopostotnu priliku. Osim ove, gosti nisu uspjeli da iskoriste još nekoliko dobrih prilika i mogu da žale za propuštenim na "Koševu".

Tim Mehmeda Janjoša približio se vodećem Zrinjskom na samo dva boda zaostatka i do kraja sezone očekuje nas velika borba za šampionsku titulu u Premijer ligi BiH.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kadušić, Rustemović, Novaković, Sarić, Crnkić (86. Husejinović), Hebibović (56. Duljević), Anđušić (65. Al. Bekić), Ahmetović, Ivetić. Trener: Mehmed Janjoš.

VITEZ: Nvolokor, Jevtić, Livaja, Muminović, Kokot (80. Livančić), Dedić, Selimović (63. Alispahić), Rašić (46. Mamić), Sadiković, Kapetan, Hodžurda. Trener: Slaven Musa.