Velika pobjeda Želje i korak bliže tituli!

Željezničar je u derbiju sedmog kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine savladao Zrinjski sa 2:1 (1:0) i osamio se na vrhu tabele sa tri boda prednosti na tri kola do kraja sezone.

Željezničar - Zrinjski 2:1, sedmo kolo, Liga za šampiona BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Željezničar ima tri boda prednosti ispred gradskog rivala Sarajeva i četiri ispred Zrinjskog na tri utakmice do kraja sezone!

U jednoj taktički besprijekornoj utakmici, trener Želje Slavko Petrović je nadmudrio gostujućeg stratega Blaža Sliškovića i bez neke posebno lijepe, ali veoma čvrste igre stigao možda do krucijalnih bodova u trci za titulom.

ŽELJO - ZRINJSKI 2:1 (1:0)

FK Željezničar - HŠK Zrinjski 2:1 [Golovi] (6...by clipsbh

Poslije početnih ispitivanja snaga, plavi su prvi zaprijetili u osmom minutu preko kapitena Zajka Zebe, ali je njegov udarac odbranio Kenan Pirić.

Uglavnom se igra odvijala između kaznenih prostora na solidno popunjenoj "Grbavici" do 21. minuta kad je Željo stigao do prednosti.

Poslije duge akcije Ivana Crnova i Srđana Stanića, lopta je stigla do Darka Markovića, koji je vratio na peterac, a u mrežu "plemića" je ubacio prvi strijelac domaćeg tima Ivan Lendrić - 1:0.

Bio je to 18. pogodak Lendrića ove sezone i prvi je golgeter šampionata.

Mostarci su u 38. minutu signalizirali jedanaesterac poslije prekršaja nad Milošem Filipovićem, koji je skrivio Srđan Stanić, međutim, sudija iz Bihaća Edin Jakupović je pokazao da se igra nastavi.

Već u prvom napadu u nastavku, Željezničar je zaprijetio preko Semira Bekrića, koji je odigrao dupli pas sa Lendrićem i šutirao, ali je golman Zrinjskog odbranio i izbacio loptu u korner.

Uzvratili su izabranici Blaža Sliškovića u 48. minutu nakon što se u dobroj šansi našao Jasmin Mešanović, ali je golman Želje Vedran Kjosevski u dva navrata uspješno intervenisao.

U 64. minutu Kjosevski je "zaplivao" u prazno, ali se "plemići" nisu snašli pa je defanzivac Želje Mateo Bokačini otklonio opasnost.

Željo je na 2:0 povisio u 76. minutu sjajnim udarcem Darka Markovića sa 20 metara nakon što mu je asistirao Miroslav Stevanović.

Mostarski tim se nije predavao već je samo četiri minuta kasnije smanjio na 2:1 poslije "odbijanca" koji je u mrežu ubacio Miloš FIlipović.

Pokušavali su gosti da stignu do jednog boda, ali Željina odbrana je izdržala za veliku pobjedu.

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Bokačini, Crnov, Marković, Bekrić, Bogičević, Stanić, Zeba, Lendrić, M.Stevanović.

Zrinjski: Pirić, Tomić, Barić, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katane, Filipović, Bilbija.