DIBALA!!!

Argentinac postigao tri gola u preokretu i pobjedi „Stare Dame“ u Đenovi.

Dva gola zaostatka imao je Juventus na Marasiju, ali šampion Italije ima Paola Dibalu!

Sjajni Argentinac sa dva pogotka najavio je preokret „Stare Dame“, a da bi u sudijskoj nadoknadi upisao het-trik i ovjerio pobjedu Juventusa.

ĐENOVA – JUVENTUS 2:4 (2:2) u ludoj utakmici u kojoj je viđen drugi najbrži gol u Seriji A, odnosno autogol, te dva penala, i to oba poslije pregledanja video-snimka.

Tri napadača izveo je Masimilijano Alegri ali je nakon samo 19 sekundi gledao kako Đanluiđi Bufon vadi loptu iz mreže.

Iskusni Goran Pandev probio je po desnoj strani i centrirao, a reprezentativac BiH Miralem Pjanić skrenuo loptu u svoju mrežu, na oduševljenje domaćih navijača.

Pjanić autogol

Pjanić je tako izjednačio rekord Sulija Muntarija koji je 2013. postigao drugi najbrži gol u Seriji A, takođe protiv Juventusa.

Poslije samo sedam minuta igre na semaforu je stajalo 2:0. Bugarin Galabinov oboren je u šesnaestercu, sudija Luka Banti to u prvi mah nije vidio, ali je nakon intervencije i pregledanja video snimka pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Galabinov za 2:0.

Galabinov gol

Dva gola zaostatka bili su signal za šampiona Italije da krene ofanzivnije i agresivnije, a u 14. minutu Juve je stigao do izjednačenja. Paolo Dibala odigrao je dobru akciju sa saigračima i rutinski završio akciju za 2:1.

Gol Dibala 2-1

Đenova se grčevito branila do kraja poluvremena, a golman Perin u 42. minutu odbranio je nemoguće, prvo je skinuo zicer Dibali, a potom u nastavku akcije odbranio šut Mandžukića.

„Stara Dama“ je ipak do kraja prvog poluvremena stigla do izjednačenja, i to nakon još jednog previda Bantija kojeg je ispravljala video-tehnologija.

Lopta je pogodila u ruku Darka Lazovića, a Dibala je iz penala pogodio za 2:2.

Gol Dibala 2-2

Potpuni preokret Juventus je napravio u 62. minutu poslije majstorije Kvadrado. Kolumbijac je sjajno primio loptu i oslobodio se čuvara i poslao loptu u mrežu.

Gol Kvadrado

Đenova nije imala snage da u finišu stigne bar do izjednačenja, ili da ponovi uspjeh iz prošle sezone kada je na Marasiju upisala sva tri boda protiv Juventusa.

Umjesto toga Dibala je u sudijskoj nadoknadi „vagnuo“ Đentiletija na rubu šesnaesterca, a potom poslao loptu kroz noge štopera Đenova i tako iznenadio Perina, koji je morao četvrti put da vadi loptu iz mreže.