Luda utakmica u Mostaru! (VIDEO)

Čelik je u petom minutu imao 2:0 na stadionu "Pod Bijelim brijegom" što je naljutilo šampiona Bosne i Hercegovine, koji je do 19. minutu preokrenuo, a potom do kraja "petardom" častio Zeničane! Sloboda izgubila od GOŠK-a na "Tušnju".

PL BiH (7. kolo): Zrinjski - Čelik 5:2, Sloboda - GOŠK 0:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fantastično prvo poluvrijeme u Mostaru!

Šest golova za 45 minuta viđeno je u dvoboju Zrinjskog i Čelika, a u nastavku samo jedan za kompletiranje "petarde" u mreži gostiju sa "Bilinog polja" - 5:2 (4:2)!

Zeničani su fantastično ušli u susret sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i praktično u prvom minutu poveli golom Ajdina Mahmutovića na asistenciju Žermejna Kouadija.

Bio je to hladan tuš za sve mostarske navijače, koji se nisu ni oporavili, a već u petom je Kouadio povisio prednost Čelika na 0:2.

Ipak, "plemići" nisu bez razloga prvaci države i taj ih šokantni početak nije previše izbacio iz takta već samo naljutio, pa su uzvratili već u narednom napadu i smanjili rezultat pogotkom Matije Kataneca.

Za izjednačenje se u 15. minutu postarao Banjalučanin Nemanja Bilbija, da bi četiri minuta kasnije Toni Jović doveo Zrinjski do preokreta i prednosti od 3:2!

Nisu ni tada stali Sliškovićevi momci pošto je u 31. minutu Miloš Filipović povisio na 4:2 i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu.

U nastavku je Zrinjski stao na loptu i bez većih problema zadržao vođstvo, a "petardu" za šestu pobjedu ove sezone i ubjedljivo prvo mjesto na tabeli kompletirao je Ognjen Todorović u 69. minutu.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Jović, Stojkić, Todorović, Perišić, Jamak, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija.

ČELIK: Marković, Hasanhodžić, Kouadio, Salčinović, Kadrić, Mehić, Šišić, Kazazić, Ćemalović, Mahmutović, Duraković.

...

Poslije dva vezana poraza, slavio je i GOŠK iz Gabele i to na teškom gostovanju u Tuzli - 0:1 (0:1).

Gol odluke protiv Slobode postigao je Mile Pehar u 23. minutu kojim su izabranici Slavena Muse osvojili kompletan plijen treći put ove sezone i stigli do osme pozicije na prvenstvenoj tabeli.

Ipak, valja napomenti da je osim strijelca Pehara, jedan od junaka trijumfa bio golman gostiju Dalibor Kozić, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao nakon sjajnih prilika Sulejmana Krpića i ostalih napadača Slobode.

Tuzlacima je ovo bio treći neuspjeh kod kuće na "Tušnju".

SLOBODA: Muminović, Đorđilović, Salihović, Todorović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Ćulum, Husić, Kalezić, Ignjatović.

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak, Radeljić, Pehar, Đajić, Zolj, Deak, Vego, Kobiljar, Sušić