Ahmetović presudio "svojoj" Slobodi!

Poslije neočekivanog poraza od Krupe na "Koševu", fudbaleri Sarajeva vratili su se na pobjednički kolosijek protiv Slobode na "Tušnju" - 1:3 (0:1) u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Premijer liga BiH (11. kolo): Sloboda - Sarajevo 1:3 Izvor: MONDO/Samir Cacan

"Bordo tim" je nakon nešto lošijeg starta u prvenstvu stigao do pete pozicije na tabeli pobjedom nad Slobodom u Tuzli!

SLOBODA - SARAJEVO 0:3 (0:1).

Izabranici Husrefa Musemića su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mersudinu Ahmetoviću stigli do petog ovosezonskog trijumfa, ali mora se naglasiti da su Tuzlaci praktično od samog početka igrali sa 10 igrača nakon što je u devetom minutu isključen Haris Mehmedagić zbog žestokog prekršaja nad Samirom Radovcem.

...
Izvor: Dailymotion

Brojčanu prednost gosti sa "Koševa" su iskoristili devet minuta kasnije kad je mrežu Azira Muminovića pogodio Krste Velkoski.

...

Mogli su izabranici Slavka Petrovića mogli su u 23. minutu da stignu do izjednačenja, međutim, za malo je lopta otišla iznad prečke poslije udarca Sulejmana Krpića.

Ahmetović je prvi strijelac Premijer lige BiH sa devet postignutih golova, a večeras je presudio svom bivšem timu.

Pokušavali su domaći fudbaleri da stignu do "egala", što je ostavljalo dosta prostora gostima, koji su sa dva gola Mersudina Ahmetovića za samo sedam minuta (0d 61 - 67) razriješila sve dileme oko pobjednika.

...

...

Tuzlaci su do kraja uspjeli da postignu samo počasni gol, a strijelac je poslije kornera bio Aleksandar Ignjatović.

...

SLOBODA: Muminović, Salihović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Jahić, Smajić, Hairilahović, Ignjatović.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Radovac, Bekić, Adukor.