Borac m:tel - čista petica!

Rukometaši Borca m:tel deklasirali su u petak ekipu Kaknja rezultatom 42:28 (23:13) u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i zadržali maksimalan učinak.

RK Borac - RK Kakanj 42:28 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Gostujući tim je poslije prva četiri meča bio najefikasniji u šampionatu, pa su crveno-plavi u najavi susreta pozivali na oprez iako su Banjalučani kao aktuelni prvaci i ekipa sa maksimalnim učinkom važili za apsolutnog favorita.

A tu ulogu su i opravdali superiornom igrom u većem dijelu utakmice u "Boriku".

Borac m:tel - Kakanj 42:28 (23:13)

Međutim, gosti su konstatno vodili pogotkom razlike do 12. minuta kada su izabranici Bojana Unčanina serijom od 4:0 stigli do "plus tri" (10:7), koje su zadržali do 20. minuta, a potom je uslijedila nova furiozna serija Banjalučana za sigurnih 23:13.

U nastavku su crveno-plavi bez većih problema održavali dvocifrenu razliku i zasluženo stigli do pete pobjede u Premijer ligi BiH i povratak na lidersku poziciju na tabeli.

Najefikasniji u taboru Banjalučana bili su Goran Daničić sa sedam golova, te Dejan Unčanin sa šest i Marko Ćeranić sa po pogotkom manje.

Kod gostiju iz Kaknja prva imena na susretu bili su Davor Živanić sa šest i Admir Purić sa pet golova.

BORAC: Beširević (4 odbrane), Đurđević 3, Hercegovac 1, Daničić 7, Mijatović 5, Ljubišić (13 odbrana), Bubić 3, Subotić (3 odbrane), Nježić 4, Jovanović 2, Marić, Ćelić 4, Šešić 1, Ćeranić 5, Unčanin 6, Komnenović 1.
KAKANJ: Tikulić, Sinanović 1, Jovanović 2, Bevrnja, Hasibović 4, Bjelopoljak 4, Anitović 3, Purić 5, Živanić 6, Lilić (9 odbrana), Zvekić 3, Hadžić.