Teo se vratio, Bogdan pogađao, Klivlend brukao

Bogdanović je postigao rekord karijere u meču u kom je Teodosić odigrao prve minute posle obnovljene povrede stopala. Klivlend u poslednja dva meča izgubio zbirno 62 razlike.

Teo se vratio, Bogdan pogađao, Klivlend brukao Izvor: MN PRESS

Miloš Teodosić odigrao je prvu utakmicu posle četiri meča pauze zbog povrede stopala, Bogdan Bogdanović popravio rekord karijere i spustio 22 poena u obruč gostiju, ali je njegov nalet odbijen u nervoznoj završnici u kojoj su Los Anđeles Klipersi 11. put u nizu pobedili Kingse u Sakramentu.

Na kraju, presudila su dva promašena slobodna bacanja Džordža Hila i izgubljena lopta Kostasa Kufosa pri rezultatu 115:117.

Bek Klipersa Tajron Valas izveo je potez utakmice kada se pojavio pravo niotkud i ispravio grešku saigrača, Lua Vilijamsa, koji je dodao Kufosu loptu u ruke i pružio Kingsima šansu da izjednače. Valas je povratio posed i prikucao na drugoj strani za 115:119, posle čega je sastav iz El-Eja samo potvrdio pobedu sa linije penala – 115:121.

Predvođeni Bogdanovićem, "kraljevi" su deprimirajućih 92:106 pretvorili u egal završnicu u kojoj su nijanse odlučivale. "BB8" trojkom je smanjio na 112:113, na 2:10 do kraja, ali je u preostalih 130 sekund tim trenera Doka Riversa pronalazio bolja rešenja u napadu.

/pogledajte Bogdanovićeve poteze/

Blejk Grifin, koji je zbog povrede preskočio prethodne dve utakmice, "vratio" je trojku Bogdanoviću na drugoj strani terena, posle čega je Vilijams pogodio svoj 30. poen u prvoj utakmici nakon što je šampionima, Golden Stejt Voriorsima, ubacio 50.

Utakmica između Filadelfija Seventisiksersa i Boston Seltiksa, u kojoj je Fila ispustila 22 poena prednosti i izgubila 103:114 odigrana je u Londonu. Publika je imala šta da vidi, računajući i kačenje Bena Simonsa i Markusa Morisa.

Iako je Hil uspeo da približi Sakramento na 115:117 na svega 24,9 sekundi pre kraja, Kufos nije uspeo da zadrži poklon koji je iznenada dobio od Vilijamsa tako da je tim trenera Dejva Jergera upisao treći poraz u nizu, a deveti u poslednjih 11. susreta, za razliku od Klipersa koji su skorom 9-3 u poslednjih 12 mečeva stigli do istog broja pobeda u trci sa osmoplasiranim Nju Orleans Pelikansima (20-20).

Razlika je u tome što Klipersi imaju poraz više, 20-21, ali sa oporavljenim Teodosićem i Grifinom može se očekivati da će Rivers "napasti" plej-of makar i sa osme pozicije na Zapadu što će najverovatnije značiti duel sa Voriorsima u prvoj rundi.

Teodosić je, nakon što se požalio na bol u levom stopalu i bio pošteđen u četiri meča, igrao 26 minuta, ubacio četiri od devet šuteva iz igre za deset poena, ali i devet asistencija. Teo je za kratko vreme na terenu pogocima i dodavanjima "proizveo" preko 30 poena svog tima, a taj učinak bio bi možda i bolji da gosti u drugoj četvrtini nisu ostali bez Deandrea Džordana koji je povredio zglob prilikom zakucavanja.

S druge strane, Bogdanović je za 31 minut na parketu ubacio sedam od 11 šuteva iz igre, od čega je trojke šutirao četiri od šest, tako da je posle 16 poena postignutih u meču sa San Antonio Sparsima, odnosno 19 u duelu sa L. A. Lejkersima, postavio novi rekord karijere koji sada iznosi 22 poena. Imao je i četiri skoka i dve asistencije, ali i pet faulova.

Bogdan vs Teo

"Iks faktor" u noći između četvrtka i petka bio je krilni centar Klipersa, Montrezl Harel, koji je pogodio 11 od 12 šuteva iz igre za 25 poena i šest skokova. Momak koji igra drugu sezonu u najjačoj ligi sveta ubacio je 16 poena u drugoj četvrtini.

Sakramento sledeću utakmicu igra u Oklahomi sa Tanderom, dok Klipersi putuju u Hjuston na duel sa Roketsima.

Istok: Boston 34-10, Toronto 29-11, Klivlend 26-15, Majami 24-17, Vašington 23-18, Milvoki 22-18, Detroit 22-18, Indijana 21-20, Filadelfija 19-20, Njujork 19-22, Šarlot 15-24, Bruklin 15-26, Čikago 15-27, Orlando 12-30, Atlanta 11-30.

Zapad: Golden Stejt 33-9, Hjuston 29-11, San Antonio 28-15, Minesota 27-16, Portland 22-19, Oklahoma 22-20, Denver 21-20, Nju Orleans 20-20, L. A. Klipers 20-21, Juta 17-24, Finiks 16-26, Dalas 15-28, L. A. Lejkers 14-27, Memfis 13-27, Sakramento 13-28.

Vicešampioni, Klivlend Kavalirsi, doživeli su novi debakl posle poraza 127:99 u Mineapolisu od Timbervulvsa. Još ubedljivije savladali su ih Toronto Reptorsi koji su se zaustavili na 133:99.

U poslednja dva meča aktuelni šampioni Istoka primili su 260 poena i izgubili zbirno 62 razlike, a američka javnost itekako je bila zainteresovana za žustre rasprave trenera Tajrona Lua i prve zvezde tima, Lebrona Džejmsa, koji je u više navrata posle Luovih sugestija igračima i tajm-auta okupljao ekipu na parketu i delio savete.

Džejms je u meču sa Minesotom postigao deset poena, dok je Torontu ubacio 26 uz šut 9/16. Njegov plus-minus indeks u Mineapolisu iznosio je minus 39, prethodne noći minus 22, a ceo tim ima skor 2-6 od kada je za Božić po julijanskom kalendaru izgubio utakmicu od prvaka, Golden Stejta.

Ovo je prvi put u karijeri da je Džejms doživeo vezane poraze ubedljivije od 25 razlike, ujedno i prvi put da je u utakmici ligaškog dela sezone bio na strani koja je primila 133 poena.