Prvi neuspjeh Ajntrahta u 2018.

Tim Luke Jovića i Mijata Gaćinovića u Bavarskoj okončao lijepu seriju od pet mečeva bez poraza.

Ajntraht u 21. kolu Bundeslige na "WWK Areni" u Augzburgu nije ličio na sebe, na je poraz u Bavarskoj, i to prvi u 2018. godini, bio neminovan.

Domaćin je slavio 3:0 golovima Ku Dža-Čola, Mihaela Gregoriča i Marka Rihtera i tako okončao seriju od pet bundesligaških mečeva bez poraza tima iz Frankfurta.

Augzburg je poveo u 19. minutu. Koreanac Ku spretno se snašao u šesnaestercu rivala i pogodio nebranjeni dio mreže. I u nastavku je tim Nike Kovača djelovao inferiorno, a u 76. minutu Gregorič je devetim ovosezonskim pogotkom povisio na 2:0.

Sudbinu Ajntrahta u 89. minutu zapečatio je "rezervista" Rihter.

Luka Jović odigrao je cijeli meč. Srbin je imao dvije dobre prilike, ali je u oba navrata pogodio stativu.

Mijat Gaćinović upisao je 51 minut, dok Gojko Kačar kod domaćih nije ulazio u igru.

Koliko su gosti bili neprepoznatljivi govori podatak da su tek u 77. minutu uputili prvi šut u gol rivala. Ipak, nedovoljno bar za počasni pogodak. Ostalo je 3:0.

Augzburg je nastavio sa sjajnim izdanjima pred svojim navijačima i seriju bez poraza na svom stadionu produžio na šest utakmica (po tri pobjede i remija).

Tim kojeg s klupe predvodi Manuel Baum sa ova tri boda došao je nadomak pozicije koja vodi u Ligu Evrope.